کدخبر: ۳۴۹۴۰۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

پاسخ بشار اسد به نامه محمود عباس

اقتصادنیوز :‌منابع فلسطینی اعلام کردند که رئیس‌جمهور سوریه به نامه رئیس تشکیلات خودگران پاسخ داده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ،  منابع فلسطینی اعلام کردند در دیدار دیروز (دوشنبه) فیصل مقداد، معاون وزیر خارجه سوریه و زیاد ابوعمرو، معاون نخست‌وزیر فلسطین، در دمشق، نامه محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به بشار اسد تحویل داده شد و پاسخ دست نویس رئیس جمهور سوریه نیز به طرف فلسطینی ارائه شد.

به گفته این خبرگزاری، «زیاد ابو عمرو» معاون نخست‌وزیر تشکیلات خودگردان این نامه را از «فیصل مقداد» معاون وزیر خارجه سوریه دریافت کرده است.

گفته شده در دیدار روز گذشته طرفین سوری و فلسطینی «انور عبدالهاوی» مدیرکل اداره سیاسی سازمان آزادی بخش فلسطین نیز حضور داشته است.

خبرگزاری فلسطینی وفا به جزئیات نامه بشار اسد به محمود عباس اشاره نکرده است.

معاون نخست‌وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین دیدار‌هایی با طرف‌های فلسطینی در سوریه با محوریت بررسی مسئله فلسطین و چالش‌های پیش روی آن داشته است.

محمود عباس در نامه‌ای به بشار اسد ضمن محکومیت طرح اشغالگرانه رژیم صهیونیستی در الحاق اراضی کرانه باختری و جولان، وضع فلسطین و تداوم دشمنی رژیم صهیونیستی را بیان و بر موضع فلسطین در حمایت از سوریه در مقابل دشمنی آمریکا و رژیم صهیونیستی و محکومیت تصمیم رئیس جمهور آمریکا در الحاق جولان به اراضی اشغالی تاکید کرده است.

فیصل مقداد نیز در مقابل مبارزه مشترک دو کشور علیه سیاست‌های آمریکایی و صهیونیستی در جولان و اراضی فلسطین را برای بازگرداندن حقوق دو کشور کافی دانسته و تاکید کرد: دولت و مردم سوریه در کنار مردم فلسطین هستند و از مبارزه آنان برای آزادی اراضی و بازگرداندن حقوق خود حمایت می‌کنند و اشغالگران صهیونیست در مصادره اراضی کرانه باختری به فضل مبارزه مردم فلسطین و حمایت آزادگان جهان از آنان شکست خواهند خورد.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند