۸ دلیل مهم برای آن که ماسک بزنیم

کدخبر: 349421
اقتصاد نیوز:این روز‌ها بسیاری از رسانه‌ها و سازمان‌های بهداشتی بر استفاده از ماسک برای پیشگیری از ابتلا به کرونا تاکید دارند. این موضوع حائز اهمیت بسزایی است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از انتخاب، برخی از افراد به دلایل مختلف از استفاده از ماسک خودداری می‌کنند. این موضوع باعث نگرانی‌های گسترده‌ای شده و هشدار مسئولان را بر انگیخته است. اما چرا باید از ماسک استفاده کنیم؟

اسناد مثبت مبنی بر ضروری بودن ماسک
در حالی که بسیاری از مردم در برابر تهدید بسیار واقعی ناشی از بیماری همه گیر کرونا احساس نگرانی می‌کنند لازم است بدانند که شستشوی دائم دست ها، حفظ فاصله جسمی، پوشیدن ماسک صورت از قدرتمندترین راه‌های مقابله با ویروس است. درواقع مطالعاتی وجود دارند که تایید کرده اند با پوشیدن ماسک می‌توان تا حد زیادی از ابتلا به کرونا پیشگیری کرد.

۸ دلیل مهم برای آن که ماسک بزنیم

انواع مختلف ماسک مؤثرند
ماسک‌ها بدون تردید باعث کاهش نشر قطرات بینی و دهان می‌شوند. محققان به تازگی این واقعیت را از طریق فیلمبرداری با سرعت بالا امشخص کرده اند. بسیاری از افراد تصور می‌کنند فقط ماسک‌هایی مانند ماسک N۹۵ موثرند، اما در واقعیت انواع ماسک‌ها می‌توانند در حفظ سلامتی افراد موثر باشند. از پوشیدن ماسک‌های دست ساز خانگی تا ماسک‌های حرفه‌ای بهتر از ماسک نپوشیدن است.

۸ دلیل مهم برای آن که ماسک بزنیم

آمار ابتلا به کرونا در مناطقی که ماسک استفاده می‌شود کمتر است
یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که میزان مرگ و میر در کشور‌هایی که در آن شهروندان ملزم به پوشیدن ماسک بودند بسیار کمتر بود. اما میزان مرگ و میر در کشور‌هایی که نیازی به ماسک پوشیدن حس نمی‌کردند، به طور متوسط در هر هفته ۴۳ درصد افزایش می‌یابد.

۸ دلیل مهم برای آن که ماسک بزنیم

ماسک‌ها از انتقال ناخواسته بیماری جلوگیری می‌کنند
به طور متوسط پنج روز (اما گاهی اوقات به مدت ۱۴ روز) طول می‌کشد تا افرادی که به کرونا مبتلا هستند علائم نشان دهند. به گزارش بی بی سی، علاوه بر این، تا ۱۸ درصد افرادی که ویروس دارند به هیچ وجه علائم ایجاد نمی‌کنند، اما هنوز هم می‌توانند آن را به دیگران منتقل کنند. در واقع، تقریبا نیمی از افرادی که مبتلا به کرونا هستند، توسط افرادی آلوده هستند که به هیچ وجه علائمی از خود نشان نمی‌دهند.

۸ دلیل مهم برای آن که ماسک بزنیم

پوشیدن ماسک می‌تواند به اقتصاد کمک کند
یک مطالعه توسط شرکت مالی گلدمن ساکس تخمین زده است که اگر افراد بیشتری ماسک می‌پوشند. این به نوبه خود، به میزان قابل ملاحظه‌ای سرعت رشد بیماری را کاهش می‌دهد و به تجارت‌های مختلف اجازه می‌دهد تا باز بمانند و پنج درصد از تولید ناخالص داخلی را پس انداز کند.

۸ دلیل مهم برای آن که ماسک بزنیم

اگر همه ماسک بپوشیدیم، بچه‌ها زودتر به مدرسه باز می‌گردند
بسیاری از مربیان، والدین و دانش آموزان موافق هستند که گزینه‌های آموزش از راه دور که بیشتر مدارس در بهار امسال به کار گرفتندد، به خصوص برای دانش آموزان محروم، ناکافی بوده چرا که یادگیری و مهارت‌های اجتماعی کاهش یافته است؛ بنابراین اگر بتوانید شیوع ویروس را در جامعه کنترل کنید، می‌توان مدارس را به روش‌هایی باز کرد که به بچه‌ها اجازه بازگشت در کلاس را می‌دهد.

۸ دلیل مهم برای آن که ماسک بزنیم
ماسک از افراد با بیماری‌های مزمن محافظت می‌کند
ممکن است یک فرد که به شما غذای سفارشی را تحویل می‌دهد به دیابت نوع ۱ مبتلا باشد.. ممکن است یک کودک نو پا در اتوبوس نقص مادرزادی قلب داشته باشد. ممکن است یک کارمند که با شما سر و کار دارد از همسرش که مبتلا به ام اس است مراقبت کند. واقعیت این است که بیش از نیمی از افرادی که روزانه با آن‌ها روبرو می‌شوید احتمالاً یک بیماری زمینه‌ای نامرئی مانند فشار خون بالا یا دیابت دارند. استفاده از ماسک باعث می‌شود احتمال ابتلا به کرونا کاهش پیدا کند.

 

ماسک یک روش پیشگیری آسان تا زمان رواج واکسن است
تا زمانی که واکسنی برای کرونا موجود نباشد، تنها گزینه‌های پیشگیری ما، شستشوی دست، فاصله گذاری اجتماعی و و پوشیدن ماسک می‌تواند موثر باشد. با توجه به این که مشخص نیست چه زمانی واکسن کرونا در دسترس عمومی خواهد بود، استفاده از ماسک یک روش پیشگیری بسیار مهم محسوب می‌شود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما