کدخبر: ۳۴۹۶۷۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

احداث "شهرک سینمایی پلیس"

اقتصادنیوز : فرمانده ناجا از احداث "شهرک سینمایی پلیس" برای تسهیل در تولید فیلم های پلیسی خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سردار "حسین اشتری" در بازدید از موسسه فرهنگی هنری ناجی هنر برگزار شد ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام شهادت حضرت علی بن موسی الرضا (ع) اظهار داشت: با توجه به امکانات و بضاعت موجود خوشبختانه کارهای مناسبی در این مجموعه صورت گرفته است.

فرمانده ناجا تصریح کرد: از زحمات همه عزیزان در موسسه فرهنگی هنری ناجی هنر و سردار "نوریان"؛ معاون اجتماعی ناجا و همچنین مدیر این موسسه به دلیل انتظارات به حقی که انجام شده تشکر می کنم؛ هر چند بایستی الزامات برآورده شود.

وی خاطر نشان کرد: مهم ترین نیازهای این مجموعه به چهار بخش شامل؛ مکان، ساختار ، احداث شهرک سینمایی پلیس و حمایت های معنوی و مادی تقسیم می شود.

عالی ترین مقام انتظامی کشور گفت: بنده اعتقاد دارم بایستی شهرک سینمایی پلیس احداث شود تا فیلمسازان بتوانند با استفاده از تجهیزات و امکانات نیروی انتظامی و بستری که برایشان فراهم می شود بهتر از پیش به تولید آثار فاخر هنری در این عرصه بپردازند.

سردار اشتری با تاکید بر نقش مهم رسانه به خصوص در مقطع زمانی کنونی یادآور شد: نقشی که معاونت اجتماعی ناجا می تواند در این مجموعه داشته باشد این است که در قالب هنر، پلیسی را به تصویر بکشد که در کنار مردم است و همچنین به واهمه و خوفی که مجرمان باید با مشاهده پلیس در آنها ایجاد شود، بپردازد.

وی اظهار کرد: اثری که یک فیلم فاخر از پلیس ارائه می دهد بسیار تاثیرگذارتر از هر کار دیگری است؛ قدرت رسانه امروز، قدرت برتری است و هر مجموعه ای این ظرفیت و توانمندی را داشته باشد خیلی راحت می تواند اهداف خود را در قالب هنر به مخاطب ارائه دهد.

وی با اشاره به اینکه بایستی از تمام ظرفیت های موجود در جامعه که نگاه مثبتی به پلیس دارند به عنوان یک فرصت استفاده کرد، گفت: با پوشش به موقع و صحیح اخبار و یا ساخت فیلم سینمایی و سریال فاخر، انیمیشن، موشن گرافی، کلیپ و ... می توان در راستای این فرهنگ سازی و آموزش صحیح رفتاری مردم برای پیشگیری از وقوع حادثه یا حتی جرم بهره برد.

سردار اشتری با بیان اینکه در تولیدات هنری بایستی اقتدار، هوشمندی، محبوبیت، رأفت و مهربانی، مردمی بودن پلیس با رعایت شئونات اسلامی مدنظر و مورد توجه باشد، افزود: اگر در نیروی انتظامی افرادی هستند که دارای توانایی، استعداد و دانش لازمه برای حضور در آثار هنری می باشند بایستی استفاده از این افراد در اولویت باشد.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اینکه در ساخت آثار هنری باید به مسائل روز که برای مردم پیش آمده مانند شیوع ویروس کرونا بیشتر توجه شود، عنوان داشت: یکی از این مسائل مهم توجه به سبک زندگی ایرانی، اسلامی پلیس است که در این راستا می توان از هنرمندان متدین نیز استفاده بهینه و یاری جست.

سردار اشتری خاطرنشان کرد: بحمدالله موسسه ناجی هنر توانسته است طی دو دهه فعالیت خود، به مجموعه ای حرفه ای، کارآمد و اثرگذار در عرصه تولیدات رسانه ای تبدیل شود؛ این موسسه در خدمت فیلم سازان بوده و هست و تاکنون کمک بزرگی به آنها در تولید آثار هنری بویژه گونه پلیسی کرده است.

براساس گزارش سایت پلیس، سردار اشتری در خاتمه گفت: به تصویر کشیدن نقش و جایگاه واقعی پلیس، ماموریتها و خدمات متنوع آن همچنین ارتقاء فرهنگ نظم وامنیت، بالا بردن احساس امنیت در جامعه، معرفی پلیس مقتدر، هوشمند، مردمی و خدمتگزار، از اهداف اصلی شکل گیری موسسه ناجی هنر بوده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند