والی منصوب خلیفه داعش برای بغداد شکار شد

کدخبر: 349743
اقتصادنیوز: «یحیی رسول» سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق چهارشنبه شب از کشته شدن والی داعشی بغداد در عملیات ویژه نیروهای مبارزه با تروریسم این کشور خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از السومریه نیوز عراق، رسول در بیانیه‌ای اعلام کرد، طی یک عملیات ویژه، نیروهای امنیتی و مبارزه با تروریسم، «عمر شلال عبید الگرطانی» والی داعشی بغداد به همراه لیث جمال ابو البراء و قتال المهاجر از معاونانش را کشتند.

در بیانیه سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق اشاره‌ای به مکان کشته شدن این سه تروریست نشده است.

پیش از این نیز اداره اطلاعات وزارت کشور عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که هفت عضو گروه تروریستی داعش در استان صلاح الدین واقع در شمال بغداد دستگیر شدند.

مرحله چهارم عملیات نیروهای عراقی شنبه برای تعقیب و نابودی بقایای گروه تروریستی داعش و  با هدف برقراری امنیت و ثبات در استان دیاله، با پاکسازی و بازرسی نوار مرزی جمهوری اسلامی ایران آغاز شده است.

نیروهای الحشدالشعبی و ارتش عراق پنجشنبه و جمعه ۲ هفته پیش نیز در عملیاتی که به دستور «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق انجام شد، شهر «الطارمیه» در شمال بغداد را از لوث وجود عناصر داعش پاکسازی کردند.  

گروه تروریستی داعش از آغاز رمضان امسال تاکنون فعالیت بی‌سابقه‌ای در مقایسه با ۲ سال اخیر در مناطق شمال، غرب و شرق پایتخت عراق در استان‌های صلاح‌الدین، دیاله و الانبار داشته است.

در این مدت حملات گروه تروریستی داعش به ویژه در منطقه بین استان‌های کرکوک، صلاح الدین و دیاله معروف به «مثلث مرگ» افزایش یافته است.

در مهم ترین این تحرکات، داعش در هفته‌های گذشته به منطقه «مکشیفه» و «بلد» در استان «صلاح‌الدین» شبیخون زد که منجر به جان باختن ۱۱ تن از  نیروی الحشدالشعبی و زخمی شدن ۲۰ تن دیگر شد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما