کدخبر: ۳۴۹۷۸۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

طرح داوطلبانه شدن سربازی به مجلس تقدیم خواهد شد

اقتصادنیوز: رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در مورد طرح داوطلبانه شدن سربازی در زمان صلح گفت: در این خصوص هنوز به نتیجه نرسیدیم. این طرح را بررسی کردیم و به معاونت حقوقی خود ارجاع دادیم. آنها روی طرح کار می‌کنند تا انشاءالله به مجلس تقدیم شود.

به گزارش اقتصادنیوز، طرح داوطلبانه شدن سربازی در زمان صلح که در کمیسیون امنیت ملی مجلس با نماینده ستاد کل نیروهای مسلح توافق شده بود، مدتی است که مسکوت مانده است. 

امیر دریادار دوم غلامرضا رحیمی پور، رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در این باره به «مهر» گفت: با کمیسیون به توافق نرسیدیم. این امر در حد طرح و ماده بود که روی آن کار می‌کنیم؛ آن طرح اشکالات زیادی داشته است. در این خصوص هنوز به نتیجه نرسیدیم. این طرح را بررسی کردیم و به معاونت حقوقی خود ارجاع دادیم. آنها روی طرح کار می‌کنند تا ان شاء الله به مجلس تقدیم شود.

وی همچنین در مورد خرید سربازی گفت: جریمه مشمولین غایب در قانون بودجه سال ۹۶ بوده است و از سال ۹۷ جلوی این گرفته شد و در قانون بودجه نیامد و متوقف شد. ما هم دنبال اجرای این نیستیم چون آسیب زیادی به مجموعه ما زد و برنامه‌ای برای خرید یا جریمه مشمولین غایب نداریم. این سربازان باید در اولین فرصت خود را آماده سربازی کنند.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند