اولین پس‌لرزه‌های اعلام نتایج نظرسنجی‌ها در ستاد انتخاباتی ترامپ

کدخبر: 349795
اقتصادنیوز: روزنامه نیویورک تایمز گزارش داد: دونالد ترامپ همزمان با چالش‌های ناشی از نتایج نظرسنجی‌های خصوصی و عمومی که از سیر نزولی محبوبیت او در آستانه انتخابات ۱۳ آبان حکایت دارد، «بیل استفین» را به عنوان جانشین «براد پارسکیل» مدیر ستاد انتخاباتی‌اش منصوب کرد.

به گزارش اقتصادنیوز این روزنامه آمریکایی نوشت: ترامپ روز چهارشنبه و کمتر چهار ماه مانده تا انتخابات ماه نوامبر  تغییر اساسی در تیم انتخاباتی اش ایجاد و استفین را به عنوان جانشین پارسکیل معرفی کرد؛ اقدامی که بر کاهش جایگاه رئیس جمهوری آمریکا تقریبا همه نظرسنجی های عمومی و خصوصی انجام شده از بهار گذشته تاکنون صحه می گذارد.

 

پارسکیل فوریه ۲۰۱۸ و به طور غیرطبیعی زودتر از موعد به عنوان مدیر ستاد انتخاباتی ترامپ معرفی شد و استفین که معاون او بوده است جانشین او خواهد شد.

پارسکیل در ستاد انتخاباتی ترامپ به عنوان مشاور ارشد عملیات داده ها و دیجیتال حضور خواهد داشت.

این تصمیم در حالی اتخاذ شده که جایگاه ترامپ به عنوان رئیس جمهور تحت تاثیر همه گیری کرونا که باعث کشته شدن بیش از ۱۳۷ هزار آمریکایی و تخریب اقتصاد این کشور شده، آسیب دیده است. ترامپ به دلیل نحوه مدیریت ویروس کرونا و توقف واکنش فدرال به آن مورد انتقاد شدید است.

چند نظرسنجی منتشر شده در روز چهارشنبه نشان داد که ترامپ با فاصله دو رقمی از جو بایدن نامزد دموکرات ها عقب افتاده است. در یکی از این نظرسنجی ها ۶۲ درصد گفتند بر این باور هستند ترامپ به جای کمک به مقابله با همه گیری، به آن آسیب رسانده است.

ترامپ انتصاب استفین به عنوان جانشین پارسکیل را در تایید کرده و هدف از این جابجایی را دستیابی به پیروز بزرگ در دور آتی انتخابات توصیف کرده است.

ترامپ از مشارکت اندک هوادارانش در گردهمایی تبلیغاتی چند وقت پیش در شهر تولسا ابراز ناامیدی کرده است.

روزنامه تلگراف در گزارشی در همین زمینه نوشت: روابط ترامپ و پارسکیل به شکل فزاینده ای دچار تنش شده بود و رئیس جمهوری آمریکا از شهرتی که پارسکیل به دلیل ایفای نقش به عنوان مدیر کمپین او بدست آورد، ابراز نارضایتی کرده بود.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ۳ نوامبر ۲۰۲۰ مصادف با ۱۳ آبان ۱۳۹۹ برای انتخاب رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا و معاون او برگزار خواهد شد. این انتخابات پنجاه و نهمین انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا است. برنده انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰، در تاریخ ۲۰ ژانویه ۲۰۲۱ کارش را آغاز می‌کند.

تیتر یک
  • طلا به کمک فلز ارزشمند داخلی نیامد

    اقتصادنیوز: امروز ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ در سومین روز هفته سکه امامی در دو مرحله نزول قیمت را تجربه کرد.

از دست ندهید
بلیط هواپیما