محسن رضایی: سال 47 کارگری ساختمان می‌کردم

کدخبر: 349859
اقتصادنیوز: محسن رضایی در دیدار با مسوولان بسیج کارگری گفت: تابستان سال ۴۶و۴۷ من کارگری ساختمان می‌کردم و حقوق روزمزد آن زمان بسیار ناچیز بود. در دهه پنجاه هم که دانشگاه علم و صنعت رفتم، کارگر شرکت ارج شدم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مجمع تشخیص مصلحت نظام، محسن رضایی دبیر این مجمع در دیدار با مسئولان بسیج کارگری کشور گفت: از تلاش‌های شما قدردانی می‌کنم که در قشر زحمتکش و فداکار کارگر، فعالیت‌های بسیج را پیگیری می‌کنید. در هر جایی که بسیج حضور پیدا می‌کند، مردم، ارتباط بیشتری را با نظام احساس می‌کنند و بسیج را نماینده رهبر معظم انقلاب و نظام اسلامی می‌دانند. این احساس با ارزش است. قدر جایگاه خودتان را بدانید و در همین تراز با مردم تعامل داشته باشید.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس گفت: در دوران جنگ، یکی از مؤثرترین اقشار در دفاع، کارگران بودند که در کنار دانش آموزان و روستاییان، بیشترین تعداد رزمندگان را تشکیل می‌دادند. در پیروزی انقلاب هم جامعه کارگری، نقش بسزایی داشت. در دفاع مقدس، برخی از کارگران بودند که به فرماندهی گردان و تیپ رسیدند.

سرلشگر رضایی با ذکر نام از شهیدان برونسی، ترکی، کریمی و بختیاری گفت: این شهیدان بزرگوار، در زندگی متحمل زحمات بسیاری شده بود. بسیار عارف، فهیم و دانا بودند. همسران هر یک از این شهیدان نیز در کنار ایشان، تلاش‌ها و مبارزات زیادی انجام دادند. خوب است که شرح حال و ایثار شهدای کارگری برای مردم بازگویی شود.

رضایی به آشنایی خود با روحیات کارگری اشاره کرد و گفت: تابستان سال ۴۶و۴۷ من کارگری ساختمان می‌کردم و حقوق روزمزد آن زمان بسیار ناچیز بود. در دهه پنجاه هم که دانشگاه علم و صنعت رفتم، کارگر شرکت ارج شدم و در کارخانه تا زمانی که ساواک به تعقیبم آمد، در بخش نقشه‌های فنی فعال شدم. کارگران مردمانی وفادار و قانع هستند که با نظام همراه هستند. روایتی که حضرت امام (ره) از تجلیل جایگاه کارگران توسط رسول اکرم (ص) نقل می‌کرد که دست کارگر را می‌بوسیدند، نشان از تلاش سازنده و جهاد کارگران برای جامعه است. کارگران به درستی، قدر زمان، عمر و سلامتی و توان خود را می‌دانند و این یک ارزش معنوی است.

 

از دست ندهید
بلیط هواپیما