واکنش یک نماینده به توهین ها در مجلس

کدخبر: 349893
اقتصادنیوز: نماینده شیروان در مجلس شورای اسلامی گفت: خانه ملت، به هیچ عنوان رفتار توهین‌آمیز به اشخاص را نمی‌پذیرد به‌ویژه اگر آن فرد، از دولتمردان کشور باشد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا: علی جدی،  اظهار داشت: رفتار اشتباه دو، یا سه تن از نمایندگان خانه ملت (در روز حضور وزیر امور خارجه در مجلس) را نمی توان و نباید به پای تمام نمایندگان مجلس گذاشت و خانه ملت به هیچ عنوان این رفتار را قبول ندارد.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب و با تاکید بر ضرورت الگو قرار دادن بیانات اخیر معظم له خطاب به نمایندگان مجلس افزود: مجلس انقلابی و قوی، یکی از خصوصیات مجلس شورای اسلامی بود که رهبری بر آن تاکید کردند.

جدی افزود: رهبر معظم انقلاب در بیانات خود، توصیه کردند که سلامت مجلس و نمایندگان به عنوان ناظران، باید مورد توجه باشد، سالم بودن مجلس شورای اسلامی، مهم است تا حاشیه ایجاد نشود.

وی گفت: رهبر معظم انتقلاب، همچنین بر حفظ و تقویت وحدت در کشور تاکید فرمودند و باید مجلس و دولت با هم همراهی داشته باشند، البته جایگاه نظارتی مجلس باید در جای خود، مورد توجه باشد.

نماینده شهرستان شیروان در مجلس شورای اسلامی افزود: وحدت، یکپارچگی و یکصدایی در مقابل دشمن، قطعا در کشور وجود دارد و این وحدت، تداوم خواهد داشت.

وی با تاکید بر لزوم استفاده از تمام ظرفیت ها و توان داخلی برای مقابله با دشمنان گفت: در داخل هم، برای اینکه در مقابل دشمن همصدا باشیم باید توان داخلی تقویت شود، نمی شود توان داخلی را رها کرده و در مقابل دشمن قد علم کرد.

جدی با اشاره به اینکه باید همت دولت و مجلس بر حل مسائل کلیدی قرار گیرد، گفت: حل مشکلات حوزه اشتغال، مسکن، سبد خانوار و یا معضل قیمت ارز،  باید مورد توجه باشد که البته این موارد در مجلس، در حال پیگیری است.

وی با تاکید بر اینکه باید از حاشیه سازی پرهیز شود، گفت: حاشیه سازی ها، همیشه و در همه زمان ها، سبب شده تا از اصل کار دور شویم و بر این اساس هم دولت و هم مجلس باید از اسیر حاشیه شدن پرهیز کنند.

وی گفت: مجلس بر این امر تاکید دارد، البته در اتفاقات اخیر، اشتباه دو، سه نماینده را نمی شود به پای مجلس نوشت،  خانه ملت این رفتار را قبول ندارد، بی احترامی به هر شخص توجیه ندارد بویژه اگر آن شخص، وزیر امور خارجه کشور باشد.

نماینده شیروان در مجلس با اشاره به برخی انتقادها به وزیر امور خارجه گفت: زبان مجلس باید زبان قانون و نظارت باشد و نباید از این دو خارج شود، اگر انتقادی هم هست نباید توهین باشد و باید بر اساس قانون، کار را دنبال کرد.

رهبر معظم انقلاب روز یکشنبه ۲۲ تیرماه در ارتباط تصویری با نمایندگان ملت در مجلس شورای اسلامی، اولویت‌بندی مسائل، پرهیز از حاشیه‌سازی و نیز کار مخلصانه برای مردم در روند حل مشکلات را از وظایف مهم مجلس برشمرده و ضمن توصیه به تعامل «نیت الهی و خالص»، «کار برای مردم» و «پرهیز از جوزدگی»، «توجه به مسائل کلیدی و اصلی کشور و پرهیز از حاشیه‌ها» را خواستار شدند.

ایشان با بیان اینکه روابط مجلس با دولتمردان باید مطابق قانون و شرع باشد، هر گونه توهین و دشنام به دولتمردان را جایز ندانسته و بر حرام شرعی بودن اینگونه رفتارها تاکید کردند.

حضرت ‌آیت الله خامنه ای در بخش دیگری از بیاناتشان حضور جوانان پرانگیزه، پرایمان، پرتوان، تحصیل‌کرده و کارآمد در این دوره از مجلس را امیدبخش توصیف کردند.  

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما