باگشت ناوهای هواپیمابر آمریکایی به دریای چین جنوبی

کدخبر: 350043
اقتصادنیوز: نیروی دریایی آمریکا امروز (جمعه) اعلام کرد، برای دومین بار در دو هفته گذشته، آمریکا دو ناو هواپیمابر خود را در دریای چین جنوبی مستقر کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری رویترز، این در حالیست که آمریکا و چین یکدیگر را به افزایش تنش در منطقه متهم می‌کنند.

دو ناو هواپیمابر نیمیتز و رونالد ریگان در آبراه دریای دریای چین جنوبی و در بازه زمانی چهارم و ششم ژوئیه عملیات و رزمایش دریایی داشتند و امروز به منطقه برگشتند.

جیم کرک، فرماندهی ناو هواپیمابر نیمیتز گفت: این دو ناو در دریای چین جنوبی و بر اساس قوانین بین‌المللی به دنبال تقویت تعهدات خود برای یک منطقه آزاد هند –پاسیفیک، قوانین بر اساس نظم بین‌المللی و تقویت قوای متحدان و شرکای ما در منطقه حضور دارند.

در بیانیه نیروی دریایی آمریکا همچنین آمده است، حضور این ناوهای آمریکایی در منطقه در واکنش به رویدادهای جهانی یا سیاسی نیست اما روابط بین واشنگتن و پکن در حال حاضر به دلیل کروناویروس، تجارت و هنگ کنگ متشنج است.

نیروی دریایی چین اوایل ماه جاری میلادی رزمایش‌هایی را در منطقه انجام داد که باعث محکومیت شدید از سوی ویتنام و فیلیپین شد.

تیتر یک
  • نوسان قیمت هزینه وام مسکن چقدر است؟

    هزینه وام مسکن طی روزهای اخیر تقریبا هیچ تغییری نداشته و نرخ سود وام در ۲۰.۵ درصد ثابت مانده است.

از دست ندهید
بلیط هواپیما