کدخبر: ۳۵۰۲۷۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

زندگی ۳۶ تمدن بیگانه در کهکشان راه شیری

​اقتصاد نیوز:دانشمندان اعلام کردند که کهکشان راه شیری می تواند ۳۶ تمدن بیگانه را در خود جای داده باشد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسکانیوز، کریستوفر کنسلیس استاد اخترفیزیک شناس دانشگاه ناتینگهام در گفت وگو با یورونیوز در روز دوشنبه، 15 ژوئن 2020 اعلام کرد این سوال که آیا زندگی فراتر از سیاره ما وجود دارد یا خیر سال‌هاست ذهن بشر را به خود مشغول کرده است.

هنوز هیچ اثبات قطعی مبنی بر وجود بیگانگان در فضا وجود ندارد، اما تحقیقات نشان می‌دهد کهکشان ما می تواند 36 تمدن در سیارات دیگر داشته باشد.

این مطالعه می‌گوید، اگر زندگی در سایر سیارات شبیه به کره زمین تکامل یابد، ممکن است سه دهم تمدن هوشمند در سراسر راه شیری وجود داشته باشد. آنها همچنین باید بتوانند به همان روش انسان، سیگنال هایی را به فضا پخش کنند.

کنسلیس اعلام کرد ما به دنبال یافتن شواهدی در فضا هستیم که از طریق فناوری مانند امواج رادیویی، لیزر یا نور ناشی از موجودات هوشمند باشد.

وی افزود این یافته ها به تعدادی فرضیه وابسته است. ابتدا باید یافت که چند ستاره در کهکشان ما قدمت لازم را برای میزبانی زندگی دارند. می دانیم که زندگی در کره زمین و منظومه شمسی چگونه شکل می گیرد.

اما چرا دانشمندان هنوز سرنخی از زندگی دیگر نیافته‌اند؟ این سؤال سال‌هاست که ذهن دانشمندان را به خود مشغول کرده است.

کنسلیس به این امر مشکوک است که این تمدن‌ها به لحاظ ارتباطی ضعیف هستند و طول عمر آنها نیز خیلی طولانی نیست. بنابراین ما هنوز نتوانسته ایم آنها را تشخیص دهیم. آنها قادر به شناسایی ما نیستند زیرا ما فقط 100 سال است که نوری مانند سیگنال های رادیویی در کهکشان ساطع می کنیم و هزاران سال طول می کشد تا امواج رادیویی از زمین به این موجودات بیگانه برسد.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند