اعتراضات مردمی برای نان/ در بهبهان چه گذشت؟ +فیلم

کدخبر: 350285
اقتصادنیوز : اعتراضات مردم بهبهان در انتقاد از وضعیت اقتصادی بود که شب پنجشنبه صورت گرفت. پلیس برای خاتمه دادن به این اعتراضات از گاز اشک آور استفاده کرد. منابع محلی در اخبار غیررسمی می‌گویند حدود ۳۰ نفر بازداشت شده‌اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رویداد۲۴ از پنج شنبه شب شهرستان بهبهبان مهمترین شهری در ایران بود که اخبار آن برای مردم اهمیت پیدا کرد؛ چه اینکه شهروندان معترض بهبهانی به خیابان آمدند تا اعتراضات خود را نشان دهند. گفته شد تجمع مردم در اعتراض به شرایط وخیم اقتصادی بوده است. اعتراضات با شعارهای مردمی با مضمون رسیدگی به مشکلات آنها بود که به گفته منابع محلی و تایید پلیس، این شعارها گاه ساختارشکن شد و به همین دلیل ابتدا اینترنت مختل و شرایط امنیتی بر شهر حاکم شد و تعدادی از معترضان نیز بازداشت شدند.

373526_223

تعداد بازداشت شدگان از سوی نیروی انتظامی اعلام نشده، اما برخی از منابع آگاه از بازداشت بیش از ۳۰ نفر خبر می‌دهند که در این بین فرزانه انصاری‌فر خواهر فرزاد انصاری‌فر یکی از کشته‌شدگان اعتراضات بهبهان در آبان ۹۸ نیز در جریان اعتراضات پنج شنبه شب بازداشت شده است.

یکی از اهالی ساکن بهبهان در تشریح آنچه در این منطقه گذشت، به رویداد۲۴ می‌گوید: اعتراضات بهبهان روز پنج شنبه حوالی میدان جوانمردی تا بانک ملی (مرکز شهر) بود و مردم معترض در انتقاد از شرایط نامساعد اقتصادی تجمع کردند و عمدتا هم شعار‌هایی را می‌دادند که در آبان ماه ۹۸ در اعتراض به معیشتشان می‌دادند. البته برخی شعارها در اعتراض به حکم اعدام سه جوان نیز بود اما عمده اعتراض مردم برای گرانی‌ها و شرایط اقتصادی بود.

او توضیح می‌دهد که مردم شعار‌هایی مانند «نیروی انتظامی حمایت حمایت»، یا «اعدام نکنید» سر می‌دادند. البته این اعتراضات نسبت به اعتراض‌های آبان ماه بسیار آرام‌تر بود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما