کدخبر: ۳۵۰۵۱۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

کلاهبرداران ۵۰۰ میلیاردی، بازداشت شدند

اقتصادنیوز :‌رئیس پلیس آگاهی تهران از دستگیری ۶ کلاهبردار حرفه ای که از ۱۳۰۰ مال باخته در تهران و سایر شهرستان‌های کشور ۵۰۰ میلیارد ریال به بهانه خرید و فروش خودرو کلاهبرداری کرده بودند، خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز ،علیرضا لطفی در تشریح این خبر اظهار کرد: در اوایل بهمن ماه سال گذشته پرونده‌ای با موضوع کلاهبرداری به شیوه فروش خودرو از دادسرای ناحیه ۱۸ تهران برای رسیدگی تخصصی به اداره چهاردهم پلیس آگاهی ارجاع شد.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ بیان کرد: بررسی‌های پرونده‌ها حاکی از این بود، فردی به نام محسن ۴۰ ساله با همکاری ۵ تن از همدستانش با جلب اعتماد مال باختگان در محدوده یافت آباد به بهانه فروش خودرو، مبالغی را کلاهبرداری کرده و گریخته‌اند.

این مقام انتظامی در خصوص شیوه و شگرد متهمان گفت: اعضای این باند به سرکردگی محسن با برقراری ارتباط با شهروندان و ادعای فروش خودروهای ارزان قیمت، و توانایی ثبت نام در شرکت‌های خودروسازی و به دست آوردن سود خوبی در این معاملات، شاکیان را به سرمایه گذاری ترغیب می‌کردند.

وی با اشاره به اینکه کلاهبرداران بدواً با خرید چند دستگاه خودرو در بازار آزاد و تحویل آن به خریداران، اعتماد شاکیان را جلب و در ادامه آنان را به خرید بیشتر خودرو و معرفی سایر افراد ترغیب می‌کردند، عنوان کرد: در بررسی پرونده‌ها مشاهده شده تعدادی از مال باختگان حتی ۳۰ دستگاه خودرو از کلاهبرداران خرید کرده‌اند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ در ادامه گفت: همچنین در برخی از پرونده‌ها مشاهده شده است که شاکیان خودرو دست دوم خود را به ازای دریافت خودرو نو، تحویل کلاهبرداران داده‌اند که نه توانسته خودروی خودشان را تحویل بگیرند و نه اینکه متهمان خودروی نو به آنها تحویل داده‌اند.

این مقام انتظامی ادامه داد: در رصدهای اطلاعاتی، مخفیگاه سرکرده باند در یکی از شهرهای غربی کشور شناسایی و تیمی از کارآگاهان با هماهنگی‌های قضائی به مخفیگاه متهم اعزام و موفق شدند وی را در چهاردهم تیرماه در مخفیگاهش دستگیر و به پلیس آگاهی انتقال دهند.

 لطفی با بیان اینکه متهم به جرم ارتکابی به همراه ۵ تن از همدستانش اعتراف کرد، گفت: پول‌های به دست آمده را بین خودمان تقسیم می‌کردیم و ملک و خودروهای گران قیمت خریده‌ایم و به خوشگذرانی می پرداخته‌ایم.

 لطفی در پایان به دستگیری سایر اعضای این باند اشاره و تصریح کرد: کارشناسان ارزش ریالی مبالغ کلاهبرداری شده را ۵۰۰ میلیارد ریال اعلام کرده‌اند و هر ۶ متهم با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده برای انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی سایر شاکیان در اختیار کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی قرار دارند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند