طفره ترامپ از پاسخ به یک پرسش

کدخبر: 350569
اقتصادنیوز: دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا روز یکشنبه از پاسخ به پرسشی در مورد اینکه آیا وی نتایج انتخابات ماه نوامبر (آبان) را می‌پذیرد؟ خودداری کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به تقل از ایرنا: ترامپ در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز در پاسخ به این سوال که آیا شما نتایج انتخابات ماه نوامبر (آبان) را می‌پذیرید؟ گفت: برگزاری انتخابات از طریق ایمیل به علت شیوع ویروس کرونا می‌تواند تقلب در نتایج ایجاد کند. 

ترامپ همچنین در ادامه حاضر به موضع‌گیری در مورد نتایج نظرسنجی‌های اخیر و کاهش محبوبیت وی در دوران کرونا و احتمال پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ نشد. 

رییس جمهوری آمریکا بار دیگر شیوع ویروس کرونا و بحران بوجود آمده در کشور را جدی ندانست. 

به دنبال شیوع ویروس کرونا در آمریکا از اوایل سالجاری برخی از ایالت‌ها درصدد برگزاری انتخابات اولیه ریاست جمهوری ایالت متحده از طریق ایمیل پستی هستند و اداره کل پست آمریکا نیز در حال یافتن گزینه حضور در انتخابات از طریق ایمیل است. 

طبق نتایج آخرین نظرسنجی‌ها، با افزایش شیوع ویروس کرونا و بالا رفتن میزان مرگ و میر در آمریکا و ضعف مدیریتی دولت ترامپ در مهار ویروس، درصد احتمال پیروزی وی در مقابل جوبایدن در انتخابات نوامبر (آبان) کاهش یافته است. 

طبق نظرسنجی شبکه‌ ای بی‌سی نیوز، درصد پیروزی مجدد ترامپ در انتخابات ماه نوامبر کاهش یافته و در مقابل دیدگاه مردم به جو بایدن تغییر کرده و هم اکنون احتمال پیروزی وی در انتخابات بیش از ترامپ است. 

نتایج نظرسنجی نشان دهنده نارضایتی مردم آمریکا از عملکرد دولت ترامپ در دوران شیوع ویروس کرونا است. 

در آمریکا تاکنون سه میلیون و ۸۳۳ هزار نفر به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند و بیش از ۱۴۲ هزار جان خود را از دست داده‌اند. 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما