مصرف برق رکورد زد

کدخبر: 350805
اقتصاد نیوز: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه وبویراحمد گفت: مصرف برق در ساعات اوج بار در شب با عبور از مرز ۴۴۷ وات در شهرستان‌های گرمسیری این استان رکورد زد.

 

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا: داود راهزادی در این باره اظهارداشت: گرمای زودرس مصرف برق در این استان را ۱۰ درصد افزایش داد.

وی بیان کرد: مصرف برق در شهرستان های گرمسیری استان بشدت سیر صعودی داشته که تلاش می شود با مدیریت مصرف جبران شود.

راهزادی میزان مصرف برق در ساعات اوج بار روز در استان را ۴۳۵ مگاوات دانست و گفت: گچساران با ۱۶۷ مگاوات بیشترین میزان مصرف را داشته است.

وی افزود: بویراحمد و دنا با ۱۰۹ مگاوات ساعت و گهگیلویه با ۸۱ وات دومین و سومین شهرستان پرمصرف استان هستند. 

راهزادی تصریح کرد: با توجه به تحلیل های سازمان هواشناسی استان در راستای اوج گیری شدت گرما  رشد میزان مصرف برق در بین مشترکین نگران کننده است.

وی با اشاره به مصوبه هیات وزیران در سال ۹۷ بر تغییر ساعات کار در ادارات، شهرداری ها، موسسات غیردولتی ، دستگاههای اجرایی و بانک ها بویژه در مناطق گرمسیری برای مدیریت مصرف برق تاکید کرد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: بر اساس  درخواست این نهاد ساعات کار باید از پانزدهم خردادماه تا ۱۵ شهریورماه و به منظور بهینه سازی مصرف انرژی و کنترل مصرف در ساعات پیک بار ( اوج مصرف) به ساعات شش و ۳۰ دقیقه تا حداکثر ۱۳ و ۳۰ دقیقه تغییر کند.

 

تیتر یک
  • روایت اکونومیست از هزینه‌های زیست‌محیطی گسترش رمزارزها

    اقتصادنیوز: هفته‌نامه اکونومیست با هشدار نسبت به پیامدهای زیست‌محیطی تولید بیت‌کوین، نوشته است که بدون ایجاد مقررات…

از دست ندهید
بلیط هواپیما