کدخبر: ۳۵۰۸۹۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ارتفاع موج دریای عمان به ۲.۵ متر می‌رسد

اقتصادنیوز: معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: با تشدید وزش بادهای موسمی بر روی دریای عمان پیش بینی می شود دریا مواج و متلاطم شود و ارتفاع موج به ۲ تا ۲.۵ متر برسد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، دوست محمد کلیم اظهار داشت: بر اساس آخرین خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های عددی از بعد از سه شنبه تا روز پنج شنبه به جهت  وزش بادهای موسمی دریای عمان مواج و متلاطم می شود.

وی ادامه داد: پیش بینی‌ می شود طی این مدت ارتفاع موج دریای عمان در نزدیکی سواحل جنوب استان به حدود ۲ تا ۲.۵ متر برسد از همین رو احتمال پاره شدن تورهای صیادی، غرق شدن قایق های کوچک و شناورهای سبک وجود دارد.

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان توصیه کرد: برای جلوگیری از بروز خسارت به فعالین دریایی، ضروری است محدودیت تردد برای قایق‌های صیادی و تفریحی و همچنین قایق‌های کوچک و شناورهای سبک در رفتن به دریا اعمال شود.

کلیم در بخش دیگری به نوسانات دمایی استان در شبانه روز گذشته اشاره کرد و گفت: نیکشهر با دمای ۴۵.۴ درجه سلسیوس گرمترین و خاش با  دمای ۲۲.۷ درجه سلسیوس خنک ترین شهر استان شد.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند