کدخبر: ۳۵۰۹۱۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

مدیر کل بین‌الملل بانک مرکزی خبر داد:

انتظار ورود چندین میلیارد دلار به بازار ارز/ توافق ارزی ایران و عراق به اجرا نزدیک شد

اقتصادنیوز: مدیرکل بین‌الملل بانک مرکزی از نزدیک شدن توافق ارزی با عراق خبر داد و گفت: انتظار می‌رود در صورت تحقق این امر، حجم قابل توجهی از منابع ارزی که به چندین میلیارد دلار می‌رسد، وارد بازار شده و بخش زیادی از تقاضای ارز از این محل پوشش داده خواهد شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، حمید قنبری، مدیرکل بین‌الملل بانک مرکزی که برای انجام مذاکرات بانکی به همراه هیئت وزارت امور خارجه روز یکشنبه به عراق سفر کرده‌ بود، از گسترش بیش از پیش همکاری‌های ارزی و بانکی میان دو کشور خبر داد.

مدیرکل بین‌الملل بانک مرکزی گفت: در این دیدار مذاکرات مفید و سازنده‌ای با طرف عراقی انجام گرفت که نتایج آن در سفر نخست‌وزیر عراق و هیئت همراه به تهران نهایی می‌شود.

وی افزود: انتظار می‌رود در صورت تحقق این امر، حجم قابل توجهی از منابع ارزی که به چندین میلیارد دلار می‌رسد، وارد بازار شده و بخش زیادی از تقاضای ارز از این محل پوشش داده خواهد شد.

گفتنی است سال گذشته تفاهم‌نامه روابط بانکی و مالی میان روسای بانک‌های مرکزی دو کشور به امضا رسیده بود و به گفته قنبری، مذاکرات روز یکشنبه، در ادامه تفاهم‌نامه یاد شده و سفر ماه گذشته رئیس کل بانک مرکزی صورت گرفته است.

این مطلب برایم مفید است
57 نفر این پست را پسندیده اند