نانسی پلوسی:

ویروس کرونا «ویروس ترامپ»است!/برای تولید واکسن کرونا دعا می‌کنیم!

کدخبر: 351313
اقتصادنیوز: رییس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا در مصاحبه‌ای که داشت ویروس کرونا را «ویروس ترامپ» نامید.

نانسی پلوسی 

به گزارش اقتصادنیوز نانسی پلوسی، در مصاحبه‌ای که با شبکه سی‌ان‌ان داشت، گفت: من فکر می‌کنم با اظهارات جدید دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا، او با پذیرش پوشیدن ماسک، اشتباهاتی را که تاکنون مرتکب شده بود را درک کرده و به این تشخیص رسیده که این ویروس دروغ نیست. این یک همه گیری است که به دلیل انفعال ترامپ بدتر شده است و بهبودی در این موضعیت ایجاد نشده است.

رییس مجلس نمایندگان آمریکا در ادامه افزود: در حقیقت بدون شک این «ویروس ترامپ» است.

پلوسی همچنین به اظهارات روز سه‌شنبه ترامپ در کاخ سفید اشاره کرد که در جریان آن وی استفاده از ماسک صورت را تحسین کرد و از آمریکایی‌ها خواست تا برای ریشه‌کن کردن شیوع این بیماری دستان خود را دائم بشویند و فاصله اجتماعی را رعایت کنند.

در طول این جلسه که برای اولین بار با تمرکز بر موضوع ویروس کرونا در سه ماه گذشته برگزار می شد، ترامپ همچنین درباره بدتر شدن اوضاع در بحبوحه افزایش شیوع ویروس در برخی از مناطق این کشور هشدار داد.

پلوسی گفت: اگر ترامپ چند ماه پیش به جای برگزار کردن کمپین‌های انتخاباتی و دیگر کارهایی که کرده بود، گفته بود که ماسک بزنید، آن وقت افراد بیشتری او را به عنوان رهبر دنبال می‌کردند. او رییس جمهور آمریکاست.

پلوسی تحت فشارهای «ولف بلتزر» مجری سی ان ان درباره این که «آیا او تایید می کند که هزاران آمریکایی به خاطر واکنش ترامپ جان باخته اند» گفت، بله منظورم همین است. من فکر می کنم که این امر کاملا مشهود است.

این اظهارات یکی از تندترین انتقادات علیه نحوه مدیریت پاندمی کرونا توسط ترامپ است؛ بیماری که به گفته دموکرات‌ها نیازمند واکنش جدی‌تر از سوی کاخ سفید بود.

این انتقادها در بحبوحه افزایش شمار مبتلایان و قربانیان در سراسر آمریکا به ویژه در جنوب و غرب کشور مطرح شد.

پلوسی در بخشی از مصاحبه با سی ان ان گفت: به مرز ۴ میلیون نفر آلوده به این بیماری نزدیک می شویم. مردم تحت تاثیر این بیماری بوده اند، به این ویروس آلوده شده اند و تعداد زیادی، ۱۴۰ هزار نفر جان باخته اند. اگر اکنون استفاده از ماسک اهمیت دارد، مهم بود که مارس گذشته هم به جای این که به مردم گفته شود می توانند تا ماه آوریل با هم به کلیسا بروند، تاکید می شد که از ماسک استفاده کنند.

وی افزود: بازگشت به علم و حکومت تنها راه برای غلبه بر این مساله است. ما امیدواریم واکسنی برای این بیماری کشف شود و برای این منظور دعا می‌کنیم. اگر خدا بخواهد این اتفاق خیلی زود رخ می‌دهد. اما هنوز چند ماهی پیش رو وجود دارد و مردم بیشتری جان خود را از دست خواهند داد. بیایید امیدوار باشیم که رییس جمهور به پذیرش واقعیت این پاندمی یعنی اینکه این ویروس ترامپ است، نزدیک‌تر شود.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما