کدخبر: ۳۵۱۳۴۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

افزایش قابل توجه جذب طلبه در حوزه‌های علمیه تهران

مدیر حوزه علمیه استان تهران از افزایش قابل توجه جذب طلبه در حوزه های تهران برای سال تحصیلی جدید خبر داد و گفت: پذیرش طلاب نسبت به سال گذشته با رشد قابل توجهی روبرو بوده است.

به گزارش اقتصادنیوز، حجت الاسلام محمدهادی رحیمی‌صادق، در گفتگو با خبرنگار مهر به استقبال گسترده و مناسب جوانان برای ثبت نام در حوزه های علمیه استان تهران اشاره و ابراز کرد: امسال حوزه های علمیه استان تهران با افزایش نام نویسی جوانان علاقمند به تحصیل علوم حوزوی روبرو بوده است.

مدیر حوزه علمیه استان تهران یکی از دلایل پایین آمدن آمار شرکت کنندگان در مراکز علمی چون حوزه های علمیه و دانشگاه ها را مربوط به مساله کاهش جمعیت دانست و ادامه داد: یکی دیگر از دلایل به شرایط سیاسی، فرهنگی و تهاجم فرهنگی دشمنان انقلاب و اسلام بر می گردد اما با تلاش های صورت گرفته از ناحیه مرکز مدیریت و مدارس علمیه استان تهران امسال شاهد رشد قابل توجهی برای ثبت نام در پذیرش حوزه های علمیه استان تهران بودیم.

وی حضور خیره کننده طلاب و اساتید مدارس علمیه در حرکت های جهادی را یکی دیگر از دلایل رشد ثبت نام در حوزه های علمیه استان تهران برشمرد و خاطرنشان کرد: از طرفی نیز رایزنی ها و اطلاع رسانی های خوبی از سوی حوزه های علمیه استان تهران برای جذب طلاب صورت گرفت که نتیجه آن را در افزایش نسبی شرکت کنندگان ملاحظه می شود.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند