کدخبر: ۳۵۱۵۴۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

تشکیلات خودگردان فلسطین آماده مذاکره با اسرائیل می‌شود

اقتصادنیوز: رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در تماسی تلفنی با نخست‌وزیر نروژ ضمن اعلام آمادگی رام‌الله برای مذاکره با رژیم صهیونیستی شروطی را برای از سرگیری این مذاکرات عنوان کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، شامگاه روز پنجشنبه، در تماسی تلفنی با «ارنا سولبرگ» از شروط آغاز مذاکره با رژیم صهیونیستی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری رسمی فلسطین «وفا»، محمود عباس در این تماس نخست‌وزیر نروژ را در جریان آخرین تحولات سیاسی بویژه مسائل مربوط به طرح اشغال کرانه باختری توسط رژیم صهیونیستی قرار داد.

طبق این گزارش، محمود عباس اعلام آمادگی کرده است که «به‌محض متوقف شدن الحاق، برپایه مشروعیت بین‌المللی،  با نظارت کمیته چهارگانه (آمریکا، اتحادیه اروپا، سازمان ملل متحد و روسیه) و مشارکت دیگر کشورها» با رژیم صهیونیستی مذاکره کند.

عباس در این تماس همچنین از حمایت سیاسی نروژ از راهکار دو دولتی و رد اقدامات یک‌جانبه تشکر و قدردانی کرد.

در مقابل، نخست‌وزیر نروژ نیز تأکید کرد که موضع همیشگی این کشور برقراری صلح بر پایه راهکار دو دولتی، پایبندی به قطعنامه‌های بین‌المللی و رد هر گونه اقدام یک جانبه از سوی تل‌آویو است.

خبرگزاری فرانسه نیز پیشتر خبر داده بود که تشکیلات خودگردان فلسطین به کمیته چهارجانبه صلح خاورمیانه پیشنهادی برای از سرگیری مذاکرات با تل‌آویو ارائه کرده است.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در تماس تلفنی با «بوریس جانسون» نخست‌وزیر بریتانیا نیز تأکید کرده بود که آمادگی مذاکره با تل‌‌آویو را دارد.

مذاکرات سازش میان تشکیلات خودگردان و رژیم صهیونیستی به دلیل مخالفت رژیم صهیونیستی با توقف شهرک‌سازی و آزادی اسرای قدیمی فلسطینی متوقف شد و تا کنون از سر گرفته نشده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند