کدخبر: ۳۵۱۵۴۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

دستور نتانیاهو به کابینه؛

درباره حمله به سوریه اظهارنظر نکنید

اقتصادنیوز؛ بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل به وزرای کابینه دستور داد که درباره حمله این رژیم به سوریه اظهارنظر نکنند.

نتانیاهو لیبرمن

به گزارش اقتصانیوز به نقل از ایسنا، دستور بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل به وزرا برای خودداری از اظهارنظر درباره حمله این رژیم به سوریه بعد از آن صادر شد که ایلی کوهن، وزیر اطلاعات اسرائیلی پیامی به حزب‌الله لبنان داد. وی در این پیام گفت: “من به طرف‌های مختلف در پشت مرزهای شمالی هشدار می‌دهم که آرامش را برهم نزنند.”

ایلی کوهن، تحلیلگر امور سیاسی شبکه کان گفت: دفتر نخست‌وزیر دستوری را برای وزرا یا دستکم بعضی از آن‌ها صادر کرده تا از اظهارنظر درباره حمله اسرائیل به سوریه خودداری کنند. طی تماس‌هایی که با برخی وزرا در دفتر نخست‌وزیر برقرار شد از آن‌ها خواسته شد به این موضوع نپردازند و آن را در دستورکار قرار ندهند.

کوهن گفت: اعضای کابینه امنیتی گزارشی درباره حمله منسوب به اسرائیل و تنش‌های پیش آمده بعد از آن دریافت نکردند. شاید این مسئله به دلیل تعداد وزرا باشد و به دلیل اینکه آن‌ها بر اتخاذ تصمیمات درباره مواضع سیاسی و امنیتی تأثیر نمی‌گذارند.

پیش از این رسانه‌های اسرائیلی اعلام کردند که ارتش اسرائیل چهارشنبه رزمایش خود را در مرزهای شمالی لغو کرد اما برخی رسانه‌ها نیز اعلام کردند ارتش حضور نظامی خود را در مرزها با لبنان افزایش داده است.

خبرنگار امور نظامی شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم اسرائیل اعلام کرد این رزمایش‌ها بعد از افزایش آماده‌باش در پی تجاوز اسرائیل به سوریه لغو شد.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند