با شکست کرونا؛

پیرمرد ۱۰۳ساله پزشکان جهان را شگفت‌زده کرد +عکس

کدخبر: 351759
اقتصادنیوز؛ یک پیرمرد ۱۰۳ ساله پاکستانی با شکست کرونا شگفتی پزشکان جهان را برانگیخت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از شفقنا؛ کرونا باعث شگفتی و حیرت دانشمندان شده است و هر روز اسرار و زوایای جدیدی از این بیماری کشف می شود.

این بار یک پیرمرد ۱۰۳ ساله پاکستانی قهرمان این داستان تلخ لقب گرفت تا جایکه توانست با وجود ۱۰۳ سن خود را از چنگال ویروس رها و شفا پیدا کند.

نزدیکان این پیرمرد پاکستانی اعلام کردند که او توانست سختی های کرونا را با وجود سن بالا پشت سر گذارد و بهبود پیدا کند آن هم در کشوری که از کمبودهای پزشکی و امکانات بهداشتی رنج می برد.

اسم این پیرمرد پاکستانی عزیز عبدالعلیم است که در منطقه کوهستانی شیترال در مرز با چین و افغانستان زندگی می کند. او در اوایل جولای به کرونا مبتلا شد و هفته قبل توانست با شکست دادن این ویروس از بیمارستان مرخص شود.

احمد عبدالعلیم پسر این پیرمرد پاکستانی گفت: باتوجه به سن و سالی که پدرم داشت نگران او شدیم اما خودش اصلا نگران و ناراحت نبود. او به ما می گفت که تجربه زیادی از بیماری دارد و به همین خاطر ترسی ندارد اما از قرنطینه و در خانه ماندن راحت نبود.

پسر این پیرمرد پاکستانی گفت که پدرش تا سن ۹۰ سالگی به نجاری ادامه داد و سه همسرش فوت کرده اند. او گفت که پدرش از همسر چهارمش جدا شد و اکنون با پنجمی زندگی می کند.

پاکستان یکی از کشورهای است که روند ابتلا به کرونا در آن دیر شروع شد اما به شکل نگران کننده ای افزایش یافت.

طبق اعلام وزارت بهداشت پاکستان تا کنون ۲۷۰ هزار نفر در این کشور مبتلا به ویروس کوید ۱۹ شده اند این درحالی است که ۵ هزار و ۷۶۳ نفر هم جان خود را از دست داده اند.

در یک ماه اخیر شمار مبتلایان به کرونا در پاکستان کاهش داشته است اما مقامات این کشور نگران افزایش آمار مبتلایان در عید قربان هستند.

تیتر یک
  • نوسان قیمت هزینه وام مسکن چقدر است؟

    هزینه وام مسکن طی روزهای اخیر تقریبا هیچ تغییری نداشته و نرخ سود وام در ۲۰.۵ درصد ثابت مانده است.

از دست ندهید
بلیط هواپیما