سفیر سوریه در لبنان تشریح کرد؛

هدف جنگنده‌های آمریکا از تعرض به هواپیمای ماهان

کدخبر: 351771
اقتصادنیوز؛ «علی عبد الکریم» سفیر سوریه در بیروت می‌گوید هدف جنگنده‌های آمریکا از ایجاد مزاحمت برای هواپیمای مسافربری ایران، به اشتباه انداختن پدافند هوایی سوریه بوده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ «علی عبد الکریم» سفیر سوریه در بیروت در مصاحبه با شبکه «العالم» گفت، مطابق با گزارش‌ رسانه‌ها، هدف جنگنده‌های آمریکا از ایجاد مزاحمت برای هواپیمای ایران فریب پدافند هوایی سوریه بوده است.

طبق این گزارش، سفیر سوریه در بیروت در این خصوص گفت: «این بازی نتوانست پدافند و رادارهای سوریه را به اشتباه بیندازد در نتیجه این بازی کثیف و خطرناک برای دست‌اندرکاران این طرح نتایج منفی به همراه داشت».

علی عبدالکریم در ارتباط با هویت جنگنده‌های متخاصم گفت: «تا الان مشخص شده که این جنگنده‌ها متعلق به آمریکا بوده؛ ‌اما چه آمریکایی باشند یا اسرائیلی هر دو یک در یک جایگاه قرار دارند».

شامگاه روز پنجشنبه، دو جنگنده آمریکایی برای یک هواپیمای مسافربری ایرانی در حریم هوایی سوریه مزاحمت ایجاد کردند. هواپیمای مسافربری ایرانی در مسیر خود به سمت فرودگاه بیروت بوده که جنگنده‌های مهاجمی به آن نزدیک شدند بطوریکه خلبان مجبور می‌شود ارتفاع هواپیما را به صورت ناگهانی کاهش دهد که این مسئله زخمی شدن شماری از سرنشینان هواپیما را به دنبال داشت.

توضیحات سفیر سوریه درباره مزاحمت جنگنده آمریکایی به هواپیمای مسافری ایران

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما