ورود ناو هواپیمابر هسته‌ای آمریکا و ۱۲ کشتی جنگی به دریای مدیترانه

کدخبر: 351807
اقتصادنیوز : ناو هواپیمابر هسته‌ای آمریکا و ۱۲ کشتی جنگی وارد دریای مدیترانه شدند تا رزمایش‌های مشترکی را با نیروی هوایی یونان برگزار کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا ،سایت Newsbomb.gr اعلام کرد: ناو هواپیمابر آمریکا "دوایت آیزنهاور" با گروهی از کشتی‌های جنگی امروز (شنبه) از طریق کانال سوئز وارد دریای مدیترانه خواهند شد. این ناو هواپیمابر به سمت منطقه واقع در جنوب جزیره کرت یونان برای شرکت در رزمایش‌های مشترکی با نیروی هوایی یونان حرکت خواهد کرد.

این ناو هواپیمابر در مرزهای منطقه اقتصادی یونان مستقر خواهد شد. در این رزمایش‌ها جنگنده‌های اف۱۶ و اف۱۸ شرکت خواهند کرد. 

به گزارش سایت مذکور، این اولین مداخله مهم آمریکا از زمان بحران با ترکیه است و مفهوم خاصی دارد چراکه در زمانی رخ داده که هنوز تنش در این منطقه آرام نشده است. به نظر می‌رسد آمریکایی‌ها با این اقدام مایلند قدرتشان را برای ایفای نقش داور و ممانعت از هرگونه عملیات هجومی که احتمالا ترکیه خواهان انجام آن است، نشان دهند.

این مساله بیشتر با کشتی Oruc Reis ترکیه برای بررسی هیدروکربن‌ها در منطقه اقتصادی جزیره کاستلوریزو یونان در ارتباط است که احتمالا به نزاع مسلحانه بین یونان و ترکیه بینجامد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما