عضو فراکسیون ورزش مجلس: عدم شفافیت در دستمزد بازیکنان باعث شایعه‌پراکنی می‌شود

کدخبر: 351860
اقتصادنیوز: عضو فراکسیون ورزشی مجلس یازدهم گفت: اگر مردم نسبت به دستمزد بازیکن در باشگاه اطلاع نداشته باشند، تهمت‌ها و شایعات زیاد می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، سید کریم حسینی، عضو فراکسیون ورزشی مجلس یازدهم در رابطه با شفافیت در میزان درآمد و قرارداد ورزشکاران گفت: اگر قرار باشد ورزش کشورمان پیشرفت کند، اولا باید به سمت بومی گزینی برویم، یعنی وابستگی ما به مربی‌های داخلی زیادتر شود.

او ادامه داد: اگر شفافیت در ورزش داشته باشیم می‌توانیم از بازیکنان بیشتر و بهتری در باشگاه‌های مختلف استفاده کنیم. هم نارضایتی از بین می‌رود یا حداقل کمترمی‌شود.

حسینی اذعان داشت: نگاه درست به ورزش کشور، نگاه صنعتی است. ما باید به ورزش یک نگاه صنعتی داشته باشیم. گذشته از اینکه بعضی از رشته‌ها یک تفریح و ورزش همگانی هستند اما برخی از ورزش‌ها یک صنعت است، یعنی خروج و ورود ارز به کشور دارند. ما باید به ورزش نگاه صنعتی داشته باشیم.

حسینی در واکنش به وضعیت نابسامان اقتصادی برخی ملی پوشان در رشته‌های مختلف ورزشی، گفت: در همه کشورهای پیشرفته دنیا در حوزه ورزش، نخبگان و قهرمانان ورزشی دارای جایگاه مناسبی بوده و از حیث امور رفاهی حمایت می‌شوند از این رو نباید شرایطی بوجود بیاید که ملی پوشان کشور برای تامین هزینه‌های زندگی دغدغه داشته باشند.

وی با بیان اینکه وقتی ذهن ورزشکاران درگیر مسائل مالی و تامین مخارج زندگی شود دیگر نمی‌توان انتظار داشت این افراد در میادین بین المللی مدال‌های رنگارنگ کسب کنند، اظهار کرد: تقویت و توجه به نخبگان ورزشی سبب سربلندی ورزش کشورمان در عرصه‌های بین المللی می‌شود از این رو متولیان حوزه ورزش باید اقدام جدی انجام دهند.

عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همه مسئولان خصوصا نمایندگان مجلس باید از جامعه ورزشی حمایت کنند از این رو این آمادگی وجود دارد تا برای رفع دغدغه‌های ورزشکاران، قوانین مورد نیاز بررسی و تصویب شوند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما