در گامی جدید برای عادی‌سازی انجام می‌گیرد

پروازهای "ویژه" از اسرائیل به خلیج فارس

کدخبر: 351886
اقتصادنیوز: شرکت هواپیمایی اسرائیل پروازهای تجاری "ویژه" را به کشورهای عرب حوزه خلیج فارس آغاز خواهد کرد اما همچنان اسامی مشتریان خود را محفوظ نگه خواهد داشت و منتشر نخواهد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، شرکت هواپیمایی "گیشر افیری" که به معنای "پل هوایی" است هفته گذشته از آغاز پروازهای ویژه به امارات و دیگر کشورهای عرب حوزه خلیج فارس خبر داد.

این شرکت در سایت رسمی خود به طور علنی اعلام کرد، برای اولین بار پروازهایی مستقیم از اسرائیل به کشورهای عرب حوزه خلیج فارس خواهد داشت.

برای طفره رفتن از امضای توافقنامه‌های هوایی بین اسرائیل و امارات پروازهای تجاری در شرم الشیخ مصر یا امان اردن، یا لارنکا قبرس به مدت پنج دقیقه متوقف خواهند شد و سپس مسیرشان از طریق عربستان تکمیل می‌شود.

این پروازها به ریاض، امارات دبی و ابوظبی، قطر و امارت‌های دیگر کشورهای عرب حوزه خلیج فارس انجام خواهند گرفت.

این شرکت در عین حال نگرانی‌هایی هم از این خدمت رسانی دارد زیرا باید برای مشتریانش جایگزین خاص در نظر بگیرد و نیازهای تجاری آنها را تامین کند.

نیر برونشتاین، مدیر شرکت به "واینت" اسرائیل گفت، اکثر مشتریان شرکت تجار هستند و شرکت اسامی مسافران هواپیماهایش را به احترام حفظ حریم خصوصی افراد منتشر نخواهد کرد.

او همچنین به حضور چندین ساله اسرائیلی‌ها در دبی و ابوظبی اشاره کرد که روابط خوبی با محیط‌های عربی‌شان دارند. بهای هر پرواز به ده‌ها هزار شکِل خواهد رسید.

در چارچوب روابط اسرائیل و کشورهای حوزه خلیج فارس این سایت فاش کرد، تجهیزات پزشکی که اسرائیل در اوج کرونا در مارس دریافت کرد از امارات و با هواپیمای اوکراینی وارد شده بود که با تلاش‌های موساد در فرودگاه بن‌گوریون به زمین نشست.

طبق واینت، این هواپیما مستقیما از فرودگاه ابوظبی به فرودگاه بن گوریون پرواز کرد و بعد از آن چندین پرواز هواپیماهای اماراتی مستقیما تجهیزات پزشکی را به اسرائیل منتقل کرده‌اند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما