کدخبر: ۳۵۱۹۱۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

کرونا به کره‌شمالی نزدیک شد/تشکیل جلسه فوق‌العاده

اقتصادنیوز: رهبر کره شمالی در ارتباط با احتمال سرایت ویروس کرونا به این کشور جلسه فوق العاده تشکیل داد و خواستار قرنطینه کامل یکی از شهرهای این کشور شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری مهر، «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی در ارتباط با احتمال سرایت احتمالی ویروس کرونا به این کشور جلسه فوق العاده تشکیل داد.

در این ارتباط گفته شده که رهبر کره شمالی در این نشست خواستار اقدامات پیشگیرانه از جمله قرنطینه کامل در شهر کیِسونگ شده تا در صورت وجود ویروس کرونا در این شهر، این بیماری به دیگر مناطق سرایت نکند.

شهر کیِسونگ همان شهری است که در آن از احتمال وجود یک مورد مبتلا به کرونا پس از بازگشت از سفر خارج خبر داده شده است.

کره شمالی پیشتر از کنترل شیوع کرونا خبر داده بود و دولت این کشور از اواسط اسفند از ده‌ها دیپلمات خارجی خواسته بود تا این کشور را ترک کرده و یا در صورت ابتلاء به کوید ۱۹، 30 روز در قرنطینه به سر ببرند.

پیشتر روزنامه «ان کی» چاپ کره جنوبی نوشته بود که با وجود تاکید مقامات کره شمالی بر مبتلا نشدن هیچیک از مردم این کشور به ویروس کرونا، از ژانویه (۱۰ دی ۱۳۹۸) تاکنون بیش از 20 نفر در این کشور با علائم مشکوک جان دادند.

کره شمالی دارای سیستم بهداشتی شکننده‌ای است و کارشناسان بیم آن دارند که حتی شیوع کم ویروس کووید 19 می‌تواند به سرعت این کشور را تحت الشعاع قرار دهد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند