کدخبر: ۳۵۱۹۴۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
دبیرکل جنبش فتح به‌ضرب گلوله کشته‌شد

در درگیری با دستگاه‌های امنیتی تشکیلات خودگردان

دبیرکل جنبش فتح به‌ضرب گلوله کشته‌شد

اقتصادنیوز؛ رسانه‌های فلسطینی از کشته شدن عمادالدین دویکات دبیرکل جنبش فتح در منطقه «بلاطه البلد» واقع در شرق نابلس کرانه باختری خبر دادند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ «عمادالدین دویکات» دبیرکل جنبش فتح در منطقه «بلاطه البلد» در شرق نابلس کرانه باختری طی تیراندازی در یک درگیری با دستگاه‌های امنیتی تشکیلات خودگردان کشته شد.

عمادالدین دویکات

بر اساس گزارش خبرگزاری «صفا»، این درگیری زمانی رخ داد که دستگاه‌های امنیتی برای بستن یکی از مغازه‌ها در منطقه یاد شده در راستای اقدامات لازم برای مقابله با کرونا وارد عمل شدند و از گلوله جنگی و گاز اشک‌آور نیز در این بین استفاده کردند.

در ادامه این گزارش آمده، علیرغم هماهنگی میان جنبش فتح و استان برای بازگشایی مغازه‌ها به مدت دو ساعت، دستگاه‌های امنیتی تلاش کردند مغازه مذکور را ببندند و صاحب آن را بازداشت کنند. در این میان دویکات برای میانجی‌گری و عدم بازداشت صاحب مغازه وارد عمل می‌شود اما طی تیراندازی زخمی می‌شود و پس از انتقال به بیمارستان جان خود را از دست می‌دهد.

در پی اعلام فوت دویکات، اوضاع منطقه یاد شده متشنج شد و صدها جوان فلسطینی تظاهراتی در خیابان «القدس» به راه انداختند و لاستیک‌های خودرو را آتش زدند.

این مطلب برایم مفید است
187 نفر این پست را پسندیده اند