کدخبر: ۳۵۱۹۹۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

پاسخ به شایعات کرونایی /کرونا در این ۵ مکان پرخطر کمین کرده است

اقتصادنیوز : عضو ستاد ملی مبارزه با کرونا به بررسی آخرین وضعیت کرونا در کشور پرداخت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از برنا ،مطالبی در فضای مجازی منتشر شده مبنی بر اینکه کرونا در هوای سرد از فاصله ۸ متری هم منتقل می‌شود، بحثی که این روزها از سوی متخصصین تکذیب شده است. اما این سوال مطرح می‌شود که دمای هوا چه تاثیری بر انتقال ویروس دارد؟

مینو محرز، عضو ستاد ملی مبارزه با کرونا، درباره انتشار برخی اخبار مبنی بر اینکه ویروس کرونا در دمای ۱۹ درجه قابل انتشار نیست، گفت: درجه هوا تاثیری در انتقال کرونا ندارد. برای مثال در روزهای نخست شیوع این بیماری افزایش دمای هوا را دلیل کاهش شیوع این اپیدمی می‌دانستند، در حالی که در بحبوحه گرما در خوزستان شاهد شیوع کرونا بودیم.

او درباره فاصله انتقال ویروس به طول ۸ متر در فضای سرد افزود: بنده در این باره تاکنون مطلبی نشنیده‌ام. بر اساس یافته‌های علمی رعایت فاصله اجتماعی به طول یک و نیم تا دو متر برای مصونیت در برابر ویروس کرونا مناسب است.

محرز درباره انبوه جمعیت مراجعه‌کنندگان به مراکز درمانی تاکید کرد: در این شرایط بسیاری از بیماران قلبی و ریوی زمانی به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند که وضعیت مناسبی ندارند و اغلب این افراد در بخش اورژانس پذیرش می‌شوند.

این پزشک عفونی گفت: افراد به هر دلیل می‌توانند به مراکز درمانی مراجعه کنند، اما ماسک بزنند. این طرز فکر که از ترس کرونا افراد به مراکز درمانی مراجعه نکنند نادرست است. در مراکز درمانی تمامی افراد باید ماسک بزنند.

به گفته او ویروس کرونا جهش داشته و سرعت انتقالش افزایش یافته است. در شرایط کنونی افراد خانوادگی به کرونا مبتلا می‌شوند.

کارشناس سازمان جهانی بهداشت اظهار کرد: چرایی ابتلا به ویروس کرونا در افراد، مراجعه به باشگاه، رستوران، مراسم‌های خانوادگی و ... است. مردم باید فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کرده و ماسک بزنند.

محرز افزود: هم اکنون تعداد مراجعه‌کنندگان به مراکز درمانی زیاد است و مردم باید نکات بهداشتی را رعایت کنند، چون هنوز وضعیت قرمز است.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند