اعلام زمان معرفی زوج انتخاباتی بایدن+فهرست نامزدها

کدخبر: 352565
اقتصادنیوز: نامزد احتمالی حزب دموکرات برای رقابت‌های انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا گفت در هفته نخست ماه اوت، گزینه معاونتخود را اعلام خواهد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز جو بایدن روز سه‌شنبه پس از سخنرانی خود درباره اینکه برابری نژادی بخشی از برنامه اقتصادی او است، این مطلب را در جمع خبرنگاران مطرح کرد.

این داوطلب دموکرات پیش از این گفته بود که در یازدهم مرداد ماه، این گزینه را اعلام خواهد کرد اما ظاهرا اکنون کمی آن را به عقب انداخته است که هنوز دلیل آن مشخص نیست.

همچنین قرار است در ۲۷ مرداد ماه، مجمع ملی دموکرات‌ها برای انتخاب نامزد نهایی این حزب برای انتخابات ریاست جمهوری برگزار شود. از این رو، بایدن قصد دارد اندکی پیش از این اجلاس، همراه انتخاباتی خود را تعیین کند.

بایدن پیش از این گفته بود که قصد دارد یک زن را به عنوان معاون  خود برای همراهی در انتخابات برگزیند. از این رو، گمانه‌زنی‌های فراوانی برای معاونت وی مطرح شد که در بین آنها نام چهار زن سیاهپوست هم به چشم می‌خورد.

تا کنون اسامی افرادی همچون سناتور کاملا هریس، الیزابت وارن، تامی داکورث، سوزان رایس مشاور امنیت ملی دولت باراک اوباما و میشل لوژان گریشام فرماندار ایالت نیو مکزیکو به چشم می‌خورد.

قرار است انتخابات ریاست جمهوری آمریکا همزمان در سراسر کشور در ۱۳ آبان ماه برگزار شود اما چگونگی انجام آن با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا در این کشور، به محل اختلاف بین دموکرات‌ها و جمهوریخواهان به ویژه دونالد ترامپ رئیس جمهوری فعلی و نامزد حزب رقیب، تبدیل شده است.

تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید