آخرین خبرها از وضعیت پرداخت مزایای پایان خدمت رانندگان اتوبوس

کدخبر: 352673
اقتصادنیوز :‌مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران از پرداخت کامل سنوات و مزایای پایان خدمت رانندگان بازنشسته این شرکت خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس ،محمود ترفع مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران درباره گلایه‌مندی رانندگان اتوبوس بازنشسته به دلیل پرداخت نشدن سنوات و مزایای پایان خدمتشان، اظهار داشت: این رانندگان در سه روز پایانی سال گذشته بازنشسته شده‌اند که ۷۰ درصد از مزایای پایان خدمت همه آنها پرداخت شده و ۳۰ درصد از پرداخت مزایای آنها باقی مانده بود.

وی افزود: با اقدامات انجام گرفته، امروز به صورت کامل سنوات و مزایای پرداخت نشده به حساب بازنشستگان اتوبوسرانی که قبل از سال جدید بازنشسته شده‌اند، واریز می‌شود.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران ادامه داد: رانندگان اتوبوس فعالیت آنها جزو مشاغل سخت و زیان‌آور است و بر همین اساس این افراد با 20 سال خدمت بازنشسته می‌شوند ولی برای اینکه بیمه آنها دچار مشکل نشود، در انتهای 20 سال فعالیت آنها، 4 درصد حق بیمه باید توسط اتوبوسرانی برایشان پرداخت شود که خوشبختانه این اقدام به صورت کامل انجام گرفته است.

ترفع در ادامه درباره ارائه وام به رانندگان اتوبوس گفت: پرداخت تسهیلات ناشی از کرونا به رانندگان در حیطه اختیارات شرکت واحد نیست و وزارت رفاه مسؤولیت این موضوع را بر عهده دارد که با بررسی فهرست ارسالی و احصای اسامی رانندگانی که مشمول دریافت وام شده‌اند، پرداخت تسهیلات به آنها آغاز می‌شود. 

وی با تأکید بر اینکه در شرایط موجود، پرداخت وام 2 میلیون تومانی عملاً دردی از رانندگان بخش خصوصی اتوبوسرانی که به دلیل شیوع ویروس کرونا و کاهش یک‌باره مسافران بیکار شده‌اند، دوا نمی‌کند، خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود، دولت تدابیر و تمهیداتی اتخاذ و اجرا کند که این تسهیلات با فاصله زمانی کمتری به دست رانندگان برسد و علاوه بر آن، این حمایت استمرار و تداوم داشته باشد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما