شروط برگزاری انتخابات زودهنگام در عراق از زبان مشاور الکاظمی

کدخبر: 352683
اقتصادنیوز :مشاور نخست‌وزیر عراق شروط اساسی را برای برگزاری انتخابات زود هنگام در این کشور اعلام کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، عبد الحسین الهنداوی» مشاور مصطفی الکاظمی نخست‌وزیر عراق «شروط اساسی» برای برگزاری انتخابات زود هنگام در این کشور اعلام کرد.

الهنداوی به خبرگزاری رسمی عراق (واع) گفت که «پیش از برگزاری انتخابات زود هنگام باید چند شرط را در نظر گرفت از جمله تکمیل قانون انتخابات، آماده‌سازی کمیساریای انتخابات، کنترل سلاح و پول و بسیج کردن مردم».

وی همچنین مدعی شد که نشانه‌های ملموسی وجود دارد که با تکیه بر آن می‌توان زمینه را برای انتخابات زود هنگام آماده کرد.

در همین ارتباط، «صباح الطائی» تحلیل‌گر سیاسی عراق می‌گوید که بحران ساختگی مالی دروازه‌ای برای انصراف دولت از برگزاری انتخابات زودهنگام در موعد مقرر خواهد بود. راهکارهایی برای حل این بحران وجود دارد اما به دلیل انتخابات از این راهکارها استفاده نمی‌شود.

وی تأکید کرد که «در پایان سال جاری باید کمیساریای عالی انتخابات برای برگزاری انتخابات زودهنگام آماده باشد اما تا به امروز تحرک و اقدام قابل ملاحظه‌ای در این راستا صورت نگرفته و این امر بیانگر فراموش شدن موضوع انتخابات و موکول شدن آن به زمانی دیگر است».

الطائی با اشاره به بحران‌سازی‌های سیاسی و  سرنوشت‌ساز  برای کشور با هدف عدم به پایان رسیدن دوره کنونی پارلمان و تضمین دستاوردهای فراکسیون‌های سیاسی، ادامه داد: احتمالا دولت، بحران مالی را بهانه به تاخیر انداختن انتخابات زودهنگام اعلام می‌کند.

تیتر یک
  • تکاپوی جمهوری‌خواهان برای سرقت انتخابات‌های آتی؛

    اقتصادنیوز- جمهوری‌خواهانی که در راستای اعمال محدودیت بر روند اخذ رأی، لوایحی را در مجالس قانون‌گذاری ایالتی پیش…

از دست ندهید
بلیط هواپیما