کدخبر: ۳۵۲۷۶۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

جمهوری اسلامی خطاب به روحانی؛ مردم باید زنده بمانند تا بتوانند راه امام حسین را ادامه بدهند!/عروسی‌ها را به درستی تعطیل کردید، ویروس در عزاداری محرم هم باکسی تعارف ندارد

اقتصادنیوز: روزنامه جمهوری اسلامی در یادداشتی به اظهارات حسن روحانی رئیس‌جمهور درباره برگزاری مراسم عزاداری محرم انتقاد کرد.

 به گزارش اقتصادنیوز این روزنامه نوشت: دیروز رئیس‌جمهور روحانی بار دیگر بر ضرورت برگزاری مراسم عزاداری محرم تاکید و تلاش کرد پیامدهای کرونائی آن را نفی کند.این روزنامه در ادامه نوشت: شما آقای رئیس‌جمهور فقط از رعایت پروتکل‌های بهداشتی در عزاداری‌های محرم سخن می‌گوئید ولی درباره امکان رعایت آنها چیزی نمی‌گوئید. وقتی می‌گوئید عزاداری‌ها باید پرشور برگزار شوند، یعنی تجمعات، سینه‌زنی‌ها و نوحه‌خوانی‌هائی که با حضور مردم انجام شود. روشن است که چنین چیزی با حفظ فاصله اجتماعی و داشتن ماسک آنهم در هوای گرم تابستان امکان‌پذیر نیست.
دوم اینکه مردم ایران، نشان داده‌اند که جان خود را برای امام حسین علیه‌السلام و آرمان آن حضرت فدا می‌کنند و این واقعیت را هم خوب می‌دانند که همانطور که امام خمینی می‌فرمودند باید محرم و صفر را زنده نگهدارند تا اسلامی که امام حسین علیه‌السلام معرف آن است زنده بماند. نکته مهم اینست که این مردم باید بمانند تا بتوانند راه امام حسین را ادامه بدهند. ویروس کرونا که به گفته خود شما در عروسی‌ها به جان مردم می‌افتد و شما به همین دلیل برگزاری مجالس عروسی را ممنوع کرده‌اید و کار درستی هم کرده‌اید، این ویروس در مجالس عزاداری‌های محرم، با مردم تعارف نمی‌کند و تماشاچی نخواهد بود. اگر تعداد جان‌باختگان روزانه بعد از عزاداری‌های محرم به چند صد نفر رسید، چه کسی پاسخگوی جان‌های مردم خواهد بود؟ اکنون هیات‌های مذهبی پیشقدم شده‌اند و می‌گویند حتی اگر دولت هم اصرار کند، ما عزاداری را مثل گذشته برگزار نخواهیم کرد و ابراز ارادت به امام حسین را امسال استثنائاً بدون تجمع انجام خواهیم داد. حیف است رئیس دولت از مردم عقب بیافتد.

 

این مطلب برایم مفید است
11 نفر این پست را پسندیده اند