کدخبر: ۳۵۲۷۶۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
کیهان خطاب به مجلس یازدهم؛ طرح استقرار یک روحانی در هر مدرسه را تصویب کنید/ چرا پس از دوازده سال اهمیت حجاب و حیا در دانش‌آموزان نهادینه نمی‌شود؟

کیهان خطاب به مجلس یازدهم؛ طرح استقرار یک روحانی در هر مدرسه را تصویب کنید/ چرا پس از دوازده سال اهمیت حجاب و حیا در دانش‌آموزان نهادینه نمی‌شود؟

اقتصادنیوز: کیهان در سرمقاله امروز خود به انتقاد از سیستم آموزشی کشور پرداخت.

به گزارش اقتصادنیوز این روزنامه نوشت:سؤال اینجاست که چرا در سایه توجه افراطی و خطرناک به موضوع آموزش در مدارس و غفلت از مباحث ارزشمند پرورشی، یک دانش‌آموز پس از 12 سال که در اختیار سیستم آموزش و پرورش رسمی جمهوری اسلامی قرار دارد باید با موضوع فلسفه حجاب تا این حد بیگانه باشد؟! از مدرسه‌ای که درس دین و زندگی را به صورت رفع تکلیفی در تابستان به‌صورت فشرده و فرمالیته به دانش‌آموزان ارائه می‌کند تا در طول سال تحصیلی زمان آن را به دروس دیگر و تست‌زنی اختصاص دهد چه توقعی است که موضوع اهمیت حجاب و حیا را در دانش‌آموزان نهادینه کند؟!

این روزنامه در پایان پیشنهاد کرد:مجلس لایحه یا طرح برای رونق جدی و ماندگار کار فرهنگی و تربیتی در مدارس زمینه استقرار یک روحانی در هر مدرسه را تصویب کند(این طرح پیش از این هم به قلمی دیگر در کیهان مطرح شده بود) هر چند اکنون طرح سرباز طلبه در ابعاد بسیار محدود در آموزش و پرورش اجرا می‌شود اما با وجود تربیت هر ساله خیل عظیم طلاب فاضل برادر و خواهر در حوزه‌های علمیه می‌توان از این افراد به‌عنوان مشاور امین دانش‌آموزان و مسئول امور فرهنگی و پرورشی مدارس استفاده کرد که قطعاً اثرات عظیمی خواهد داشت.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند