تصاویر جنجالی رویترز از اعتراضات آمریکا

کدخبر: 352819
اقتصاد نیوز : اعتراض به نابرابری و تبعیض نژادی از ششم خرداد ماه در پی قتل جورج فلوید در شهرهای مختلف آمریکا ادامه دارد. خبرگزاری رویترز، نیز بخشی از صفحه عکس های روز خود را به اعتراضات مردم آمریکا در پورتلند اختصاص داده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، اولین تصویر مربوط به این معترض است که با این ظاهر در تظاهرات ضد تبعیض نژادی در پورتلند و در شهر اورگن حضور یافته است.

این تصویر نیز یکی از افسران نیروهای فدرال را نشان می دهد که در حال آماده کرده توپ های فلفل برای شلیک به سمت معترضان است.

این تصویر نیز معترض دیگری را در شهر اورگون پورتلند نشان می دهد که در حین تظاهرات ضدتبعیض نژادی پرچم آمریکا را به آتش می کشد.

تصویر آخر نیز مربوط به مادرانی است که در جریان اعتراضات ضد نژادپرستی در اورگن پورتلند سد راه نیروهای فدرال شده اند و مقابل خودروی این نیروها ایستاده اند.

اعتراض به نابرابری و تبعیض نژادی از ششم خرداد ماه در پی قتل جورج فلوید سیاهپوست به دست پلیس سفیدپوست شهر مینیاپولیس ایالت مینه‌سوتا در شهرهای مختلف آمریکا ادامه دارد. این وضعیت در پورتلند به درگیری شدید میان گارد ملی آمریکا و معترضان کشیده شده است که به دستور ترامپ به آن شهر اعزام شده‌اند. در همین حال رئیس جمهوری آمریکا تهدید کرد در صورتی که مقامات پورتلند نتوانند امنیت را به این شهر بازگردانند، او چاره‌ای جز پاکسازی شهر از آنچه که هرج و مرج طلبان نامید، ندارد.

ترامپ ادامه داد: ما تعداد زیادی از آنها را بازداشت کردیم. اگر آنها می‌توانند شهر را پاکسازی کنند و گرنه ما انتخاب دیگری نداریم.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما