هکرهای چینی و روسی از سوی اروپا تحریم شدند

کدخبر: 352901
اقتصاد نیوز: اتحادیه اروپا در اولین تحریم‌های خود علیه حمله‌کنندگان سایبری، چندین فرد و نهاد چینی و روسی را هدف تحریم قرار داد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا: اتحادیه اروپا عصر پنجشنبه اعلام کرد که ۶ فرد چینی و روسی و همچنین یک واحد اداره اصلی اطلاعات ارتش روسیه را به اتهام انجام حملات سایبری علیه اهداف در اروپا، هدف تحریم قرار داد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه،اتحادیه اروپا همچنین یک شرکت صادراتی در کره شمالی و یک شرکت فناوری چینی را به این تحریم‌ها افزود. اعضای این اتحادیه گفتند که این ۶ فرد و ۳ نهاد چینی و روسی به دلیل حملات سایبری از جمله اقدام برای هک کردن سازمان منع سلاح‌های شیمیایی مورد تحریم قرار گرفتند.

افراد تحریم شده از سفر به کشورهای عضو اتحادیه اروپا منع شده و اموال همه این افراد و نهادها در کشورهای این اتحادیه بلوکه خواهد شد. شورای اروپایی نیز اعلام کرد که افراد و شرکت‌های اروپایی از معامله با این افراد و نهادها منع می‌شوند.

براساس گزارش خبرگزاری فرانسه، اتحادیه اروپا اداره اصلی اطلاعات ارتش روسیه موسوم به GRU را متهم کرده که در سال ۲۰۱۷ حملاتی را موسوم به NotPetya و EternalPetya از طریق باج‌افزارها و انسداد اطلاعات علیه شرکت‌های اروپایی انجام داده است.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما