تست خون کشف الزایمر با دقت 86 درصد

کدخبر: 353071
اقتصاد نیوز:محققان دانشگاه واشنگتن از ابداع یک آزمایش خون جدید خبر داده اند که با دقت 86 درصد قادر به شناسایی پروتئین های سمی عامل ابتلای افراد به بیماری آلزایمر است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خبرگزاری فارس ، آلزایمر بیماری است که مغز انسان را بی سروصدا و به طور نامحسوس تخریب می کند و حافظه و قدرت شناخت انسان را از بین می برد. شناسایی این بیماری که نشانه های آن بسیار دیر ظاهر می شوند کار ساده نیست و حالا یک آزمایش خون به کمک حل این مشکل آمده است.

تا به حال از روش های مختلفی برای شناسایی سریع بیماری آلزایمر استفاده شده است. یکی از روش های جدید این کار ردگیری پروتئینی موسوم به آمیلوید بتا است که تجمع زودهنگام آن در مغز بیماران آلزایمری شناسایی این بیماری را تسهیل می کند. پروتئین مذکور در قالب پلاکت های سمی بخش های زیادی از مغز را آلوده می کند.

پروتئین سمی دیگری که در اثر ابتلا به آلزایمر در بدن تولید می شود پی تائو 181 نام دارد که در مایع مغزی مبتلایان به این بیماری در قالب پلاک آمیلوئید قابل شناسایی است. نمونه برداری از این مایع کار پرهزینه ای است، اما یک روش آزمایش خون جدید می تواند جایگزین این روش شود.

برخی پروتئین های سمی موجود در این مایع به خون منتقل شده و از این طریق قابل شناسایی هستند. تجمع این پروتئین در خون افراد مبتلا به آلزایمر ۳.۵ برابر افراد عادی است و فعلا دقت این روش برای شناسایی اشخاص مبتلا به آلزایمر ۸۶ درصد است.

تیتر یک
  • نرخ سود مداخله در قله زمستان ۹۹

    اقتصادنیوز: تزریق نقدینگی در بازار باز با هدف تثبیت در عملیات این هفته بازار باز رخ داد. این در حالی است که اعتبارات…

از دست ندهید
بلیط هواپیما