جدیدترین آمار از جانباختگان کرونا در تهران

کدخبر: 353211
اقتصادنیوز :‌رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران با اشاره به ضرورت نذرماسک در ایام محرم گفت: از ابتدای شیوع کرونا ۸۶۰۰تهرانی به دلیل ابتلا جان باختند.

به گزارش اقتصادنیوز ، وضعیت تهران همچنان ویژه است .آمار مبتلایان به کرونا نسبت به سایر شهرها بالاست و مسئولان ستاد مقابله با کرونا وضعت تهران را متفاوت با سایر شهرها می دانند . 

تا چند هفته پیش  تهرانی ها نمی دانستند  سهم آنها از آمار روزانه مبتلایان و مرگ و میرها چه میزان است و همین ناآگاهی باعث شده بود عده ای این این همگیری را چندان جدی نگیرند . برخی از اعضای شورای شهر تهران در این مدت اما هشدارهایی درخصوص آمارهای بالای مرگ و میر در تهران دادند . آنها بارها از مسئولان دولتی درخواست کردند آمارهای مبتلایان به کرونا را در تهران شفاف اعلام کنند .  

محمد جواد حق شناس رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران  یکی ازاعضایی بود که بارها درخواست کرد این آمار به شهروندان اعلام شود . 

او پس از سکوت مدیران وزیر بهداشت در این خصوص به آمارهای مرگ و میر در تهران به آمارهای بهشت زهرا استناد کرد و گفت : عددی که الان داریم 13 هزار نفر در تهران در اسفند98 و فروردین ماه در بهشت زهرا پذیرش شده اند این مجموعه کل درگذشتی‌های تهران است خودتان با رجوع به سازمان ثبت احوال و آمار فوتی‌های کل سال 97 در تهران متوجه موضوع خواهید شد.  

 حق شناس پس از این اظهارات به دادسرای فرهنگ و رسانه احظار شد . امروز ناهید خداکرمی رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران در گفتگو با خبرگزاری فارس ،درباره وضعیت کرونا در پایتخت گفت : تهران همچنان در وضعیت قرمز به لحاظ شیوع کرونا قرار دارد ولی شهروندان نسبت به قبل بهتر پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند بر همین اساس تا دو هفته دیگر پیش‌بینی می‌شود آمار مبتلایان کمتر شود.

وی افزود: در آستانه برگزاری عید غدیر خم و ماه محرم هستیم بر همین اساس از شهروندان تهرانی درخواست داریم نذورات خود را به جای ارائه غذا به سمت توزیع ماسک رایگان اختصاص دهند چرا که در دسترس گذاشتن ماسک به ویژه در ایستگاه‌های مترو و اتوبوس سبب کاهش شیوع کرونا می‌شود.

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران ادامه داد: همچنین از شهروندان تهرانی درخواست داریم نذورات خود را در ماه محرم به سمت و سوی مسائل اجتماعی و فرهنگی مقابله با کرونا پیش ببرند و امسال رویکرد متفاوتی را شاهد باشیم. همچنین این موضوع منطبق با نیاز مردم در جنگ با دشمن کووید ـ 19 است.

خداکرمی بیان داشت: حتی مردم می‌توانند نذورات بزرگ خود را  جهت خرید دستگاه‌های اکسیژن‌ساز و تجهیزات مورد نیاز مقابله با کرونا اختصاص دهند و آن را به بیمارستان‌های دانشگاهی و خیریه‌ای ارائه دهند که به نظرم نذورات هدفمند، حماسه‌ای بزرگ جهت مبارزه با کرونا ایجاد می‌کند و از حیات انسان‌ها نیز محافظت خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه آمار متوفیان کرونا در پایتخت در حال حاضر همچنان حدود 100 نفر و حتی بالاتر به صورت روزانه است،‌گفت: تخت‌های مراقبت‌های ویژه کاملا اشغال است و افزایش آمار مبتلایان به دلیل کمبود امکانات این چنینی فاجعه‌بار می‌شود بنابر این باید با همت مردم و رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک به طرف کاهش شیب ابتلا پیش رویم.

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران اعلام کرد: از ابتدای شیوع کرونا تا دو هفته پیش 7169 نفر در تهران جان خود را به دلیل این بیماری از دست داده بودند که طی دو هفته اخیر تا کنون این رقم به 8600 مورد رسیده است.

خداکرمی اعلام کرد: همچنین چندین برابر آمار متوفیان، آمار بستری در بیمارستان داشته‌ایم و دهه‌ اول محرم زمان بسیار مناسبی است که منویات امام حسین (ع) را در دفاع از جان انسان‌ها مدنظر قرار دهیم و هر نذری را که داشته باشیم می‌توانیم در جهت مقابله با کرونا اختصاص دهیم.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما