کدخبر: ۳۵۳۳۶۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

کدام نمایندگان مامور نظارت بر سفرهای خارجی دولتمردان شدند؟/ معرفی وزیر صمت تا پایان هفته

اقتصاد نیوز : بهارستانی‌ها اعضای ناظران مجلس در هیات نظارت بر صدا و سیما و همچنین ناظران بر مسافرت‌های خارجی کارکنان دولت را مشخص کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، بعد از یک هفته تعطیلی و سر زدن به حوزه‌های انتخاباتی بهارستان نشینان در اولین جلسه حضورشان دوعضو ناظر در هیات نظارت بر صدا و سیما را انتخاب کردند که بر این اساس احسان قاضی زاده هاشمی را با 114 رأی و بیژن نوباوه وطن را با 142 رأی از مجموع 220 رأی اخذ شده  به عنوان اعضای ناظر مجلس در شورای نظارت بر صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران انتخاب کردند.

> >>> بیشتر بخوانید

>>>> درخواست ناگهانی قالیباف: کنکور سراسری به تعویق بیفتد

از سوی دیگر تکلیف دو عضو ناظر بر مسافرت‌های خارجی کارکنان دولت هم روشن شد و جلال رشیدی کوچی نماینده مرودشت به عنوان جلال رشیدی کوچی را با 130 رأی و محمود عباس زاده مشکینی را با 75 رأی از مجموع 219 رأی اخذ شده در جلسه به عنوان اعضای ناظر مجلس در هیئت نظارت بر مسافرت‌های خارجی کارکنان دولت انتخاب کردند.

معرفی وزیر صمت تا پایان هفته 

اردیبهشت ماه بود که روحانی وزیر صمت را برکنار کرد از آنجا که طبق قانون یک وزارت خانه تنها سه ماه می‌تواند با سرپرست اداره شود  و اکنون به پایان مهلت مجاز نزدیک می‌شود این موضوع با انتقاد برخی نمایندگان مواجه شد. علیرضا سلیمی نماینده محلات از جمله نمایندگانی بود که به این موضوع انتقاد کرد او  در تذکری شفاهی در جریان جلسه امروز مجلس شورای اسلامی بیان کرد: آقای رییس جمهور بیان کردند که بین مجلس و شورای نگهبان در خصوص تفکیک وزارت بازرگانی از وزارت صنعت، معدن و تجارت اختلاف وجود دارد ولی بنده عرض می‌کنم که بین مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان اختلافی نیست. مجلس قبلی سه بار موضوع تفکیک وزارت بازرگانی از وزارت صنعت، معدن و تجارت را بررسی کرد و در نهایت به آن رای منفی داد.

او  در ادامه اظهار کرد: اکنون برحسب قانون آقای رییس جمهور باید یک وزیر برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت به مجلس شورای اسلامی معرفی کند. آقای رییس جمهور نباید به دنبال حاشیه‌سازی باشد. قانون حکم می‌کند تا قبل از ۲۲ مردادماه از سوی دولت یک وزیر برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت معرفی شود.

این عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: از ۲۲ مردادماه امضای آقای مدرس خیابانی و تصرفات ایشان غیرقانونی است و دولت باید تا پایان این هفته وزیر پیشنهادی خود را به مجلس شورای اسلامی معرفی کند. دولت یش از ۵۰۰ هزار میلیارد تومان بدهی دارد که رقم سنگینی است و قرار است به دولت بعد سپرده شود. بنده به آقای رییس جمهور توصیه می‌کنم از حاشیه‌ها فاصله گرفته و به وضعیت آشفته بازار توجه کند. دولت باید زودتر وزیر پیشنهادی خود را معرفی کند.

مجلس

محمد باقر قالیباف که ریاست جلسه علنی مجلس شورای اسلامی را برعهده داشت در پاسخ به تذکر وی بیان کرد: قانون در این زمینه روشن است و قطعا دولت قانون را رعایت کرده و در چارچوب قانون این موضوع دنبال می‌شود. از قبل تفکیک وظایف در خصوص این دو وزارتخانه بوده که باید تکلیف آن روشن شود، اما براساس مکاتبات انجام شده بین دولت و مجلس شورای اسلامی تا پایان این هفته دولت وزیر پیشنهادی خود را به مجلس معرفی کرده و این موضوع به نتیجه می‌رسد.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند