کدخبر: ۳۵۳۵۵۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

اکسیر مرموز پوتین

ایران واکسن کرونا پوتین را می خرد؟

اقتصادنیوز؛ مینو محرز، عضو کمیته کشوری مقابله با کرونا درباره واکسن که اخیرا روسیه اعلام کرده از مهرماه بصورت عمومی تنها در روسیه توزیع خواهد کرد، گفت: اگر فقط خودشان اعلام درمان یا اثربخشی واکسن کنند و برای تاییدیه گرفتن به مراجع جهانی ندهد ما نمی توانیم این واکسن را بپذیریم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین؛ مینو محرز درباره واکسن روسی کرونا که قرار است از مهرماه مورد استفاده عمومی در روسیه قرار بگیرد، گفت: همه جای دنیا دارند روی واکسن کار می کنند. روسیه هم کار می کنند. ولی اشکالی درباره روسیه وجود دارد. روسها مواد بیولوژیکی که تولید می کنند را فقط خودشان تایید می کند و در اختیار هیچ مرجع بین المللی برای تایید قرار نمی دهند.

این پزشک متخصص بیماریهای عفونی توضیح داد: ما واکسنی را قبول داریم که تایید سازمان غذا و داروی آمریکا FDA یا مرکز غذا و داروی اتحادیه اروپا یا تاییدیه سازمان بهداشت جهانی را داشته باشند. از نظر وزارت بهداشت ایران، صلاحیت تایید یک ماده بیولوژیک را تنها این سه مرجع در سطح جهانی دارند. اگر آنها بگویند داروهای روسیه یا واکسن روسیه مورد تایید است با کمال میل قبول می کنیم ولی روسیه می گوید ما فقط خودمان این واکنس را قبول می کنیم ، اگر فقط خودشان اعلام درمان یا اثربخشی واکسن کنند و برای تاییدیه گرفتن به مراجع جهانی ندهد ما نمی توانیم این واکسن را بپذیریم.

واکسن روسی کرونا مورد تایید است؟/ پاسخ عضو کمیته کشوری مقابله با کرونا

این مطلب برایم مفید است
332 نفر این پست را پسندیده اند