فرار از زندان با ملحفه!

کدخبر: 353620
اقتصاد نیوز : روبلدو که به اتهام قتل درجه یک گناهکار شناخته شده بود، در جنوب غرب شهر اوکلاهما توسط پلیس شناسایی و بازداشت شد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، مردی متهم به قتل به همراه هم‌سلولی‌اش با استفاده از ملحفه‌های "گره خورده به هم" از سلول زندانی واقع در طبقه دوازدهم پایین رفته و فرار کردند.

"پابلو روبلدو" ۳۴ ساله و هم‌سلولی‌اش "خوزه هرناندز" با گره زدن ملحفه‌ها به هم توانستند از زندان اوکلاهما کانتی در شهر اوکلاهما، خود را به سطح زمین برسانند. 

روبلدو که به اتهام قتل درجه یک گناهکار شناخته شده بود، در جنوب غرب شهر اوکلاهما توسط پلیس شناسایی و بازداشت شد. 

به گفته مسئولان، هرناندز نیز در نزدیکی طبقه چهارم ساختمان از ریسمانی که از ملحفه درست کرده بود، پایین افتاد یا عمدا پایین پرید و در آن میان پایش شکست و کمی دیرتر شناسایی و بازداشت شد. 

تصاویر نشان داده‌اند که ریسمان ساخته شده از ملحفه‌ها که آنان برای فرار و رساندن خود به زمین استفاده کرده بودند، هنوز از ساختمان آویزان است. 

شبکه تلویزیونی "کوکو" گزارش داد که پس از اتمام ساخت این زندان در سال ۱۹۹۱ میلادی، مهندس‌ها و آرشیتکت‌ها گفته بودند که فرار از این تاسیسات ۵۲ میلیون دلاری به دلیل طراحی خاص آن، ناممکن است. این در حالیست که تنها دو ماه بعد، نخستین فرار از آن زندان رخ داد. 

به نوشته گزارشی در نشریه اوکلاهما، "بیل لینویل" ۲۷ ساله، توانست با استفاده از دسته جارو از پنجره طبقه دوم عبور کند. او هفت ساعت بعد مجددا بازداشت شد. 

به گزارش ایندیپندنت، کمتر از یک هفته بعد، یک زندانی دیگر نیز از این زندان گریخت. 

 

تیتر یک
  • پیش بینی روند بازار ارز در ۲۸ اردبیهشت

    اقتصاد نیوز:برخی از معامله گران انتظار نوسان قیمت دلار بین دو کانال ۲۲ و ۲۳ هزار تومانی را دارند. این در حالی است که…

از دست ندهید
بلیط هواپیما