کدخبر: ۳۵۳۸۱۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

رئیس گروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد اعلام کرد؛

ایستگاه صلواتی ممنوع

اقتصادنیوز؛ محمد باباخانی، رئیس گروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت که برپایی ایستگاه‌های صلواتی همزمان با مناسبت عید غدیر و همچنین عزاداری‌های ماه‌های محرم و صفر با هدف پیشگیری از شیوع ویروس همه‌گیر کرونا در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد ممنوع است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ رئیس گروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت که این تصمیم به منظور پیشگیری جدی از تجمع شهروندان و مقابله با انتقال ویروس کرونا و در هماهنگی با مسوولان ذیربط اتخاذ شده است.

محمد باباخانی افزود: با هدف پیشگیری از کرونا به مناسبت عید غدیر توزیع شیرینی و بستنی در خیابانها و چهار راه‌ها در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد ممنوع است.

در ایام پیش رو توزیع هر گونه مواد غذایی نذری در مراسم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و به صورت بسته بندی و سالم مورد تاکید است.

طبق برنامه‌ریزی انجام شده امسال مراسم عید غدیر فقط در چند نقطه از شهر مشهد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک برگزار خواهد شد.

به گفته رئیس شورای هیآت مذهبی خراسان رضوی، در دهه نخست محرم سال گذشته ۶۷۰ ایستگاه صلواتی برای عرضه نذورات مردم در قالب چای، عدسی، شربت، شله، حلیم و کباب بر پا بود.

حدود ۸۰ درصد از جمعیت ۶.۵ میلیون نفری خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند و به بقیه جمعیت این استان توسط دانشگاه‌های علوم پزشکی گناباد، سبزوار، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی نیشابور و تربت‌جام خدمات‌رسانی می‌شود.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد علاوه بر کلان‌شهر سه و نیم میلیون نفری مشهد ۱۳ شهرستان دیگر استان خراسان را زیرپوشش دارد.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۳۱۲ هزار و ۳۵ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. بیماری کووید ۱۹ تاکنون جان ١٧ هزار و ۴۰۵ نفر را در کشورمان گرفته است. همچنین تاکنون ۲۷۰ هزار و ۲۲۸ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در ایران بهبود یافته‌اند.

بر اساس آخرین آمارهای رسمی، ایران در جدول مبتلایان و جانباختگان پاندمی کرونا، جایگاه یازدهم را در میان کشورهای جهان دارد.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند