کدخبر: ۳۵۳۸۸۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

آتش سوزی در نیروگاه سیکل ترکیبی سمنان

اقتصادنیوز :‌مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سمنان گفت: حریق در نیروگاه سیکل ترکیبی قدس سمنان معروف به نیروگاه شهید باکری توسط نیروهای آتش‌نشانی خاموش شد و این نیروها در حال خنک‌سازی هستند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ،ایرج رئیسیان  افزود: حریق در نیروگاه سیکل ترکیبی قدس سمنان معروف به نیروگاه شهید باکری توسط نیروهای آتش‌نشانی خاموش شد و این نیروها در حال خنک‌سازی هستند.

وی بیان کرد: خسارت جانی در پی این آتش‌سوزی اعلام نشده و خسارت مالی آن در دست بررسی است.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سمنان یادآور شد: علت حادثه آتش‌سوزی در نیروگاه سیکل ترکیبی قدس سمنان مشخص نشده و در دست کارشناسی است.

وی تاکید کرد: آتش سوزی ساعت ۱۲ و ۵۰ دقیقه آغاز شد، ساعت ۱۲ و ۵۷ دقیقه به آتش نشانی سمنان اطلاع رسانی و با تلاش آتش نشانان آتش ساعت ۱۴ به طور کامل مهار شد و اکنون ماموران در حال کنترل صحنه و لکه‌گیری هستند.

نیروگاه سیکل ترکیبی قدس سمنان معروف به نیروگاه شهید باکری در کیلومتر ۱۰ بزرگراه سمنان - دامغان واقع است که در دی ۱۳۹۱ بهره برداری شد.

این نیروگاه یکی از نیروگاه‌های ایران از نوع سیکل ترکیبی با ظرفیت تولید ۴۸۴ مگاوات است که شامل ۲ واحد گازی ۱۶۲ مگاواتی و ۱ واحد بخار ۱۶۰ مگاواتی در زمینی به مساحت ۱۰۰ هکتار است.

سوخت این نیروگاه گاز طبیعی و سوخت پشتیبان نفت گاز (گازوئیل) است.

سطح ولتاژ پست برق نیروگاه ۴۰۰ کیلوولت است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند