جایزه رفتار جوانمردانه برای فرشید اسماعیلی

کدخبر: 354282
اقتصاد نیوز : توجه به رفتارهای اخلاقی و جوانمردانه در طول برگزاری مسابقات می‌تواند منجر به تبلیغ و گسترش این رویکرد در سطح فوتبال حرفه‌ای کشور شود و نقاط منفی را کمرنگ‌تر کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، مشاور مسوولیت‌های اجتماعی و بازی جوانمردانه فدراسیون فوتبال از آغاز طرح تجلیل از رفتار جوانمردانه در رقابت‌های هر هفته لیگ برتر فوتبال کشور خبر داد.

غلامحسین زمان‌آبادی با اعلام این خبر گفت: با تاکید مسوولان فدراسیون فوتبال، سرپرست هم‌چنین دبیرکل و در راستای معرفی الگوهای تاثیرگذار و سازنده در فوتبال کشور از این هفته رفتار جوانمردانه عوامل برگزاری یک مسابقه اعم از بازیکنان، اعضای کادر فنی هم‌چنین عوامل برگزاری بازی مورد تجلیل قرار می‌گیرد.

زمان آبادی اضافه کرد: توجه به رفتارهای اخلاقی و جوانمردانه در طول برگزاری مسابقات می‌تواند منجر به تبلیغ و گسترش این رویکرد در سطح فوتبال حرفه‌ای کشور شود و نقاط منفی را کمرنگ‌تر کند. بر همین اساس طرح کارشناسی به منظور تجلیل از رفتار جوانمردانه برگزیده هفته در نظر گرفته شده که با توجه به شاخصه های مورد نظر اجرا می‌شود. موضوعاتی از جمله تلاش برای ترویج فرهنگ صحیح ورزش، احترام به رقیب ، تیم داوری و عوامل برگزاری بازی، رعایت بازی جوانمردانه و منصفانه یا فیرپلی مواردی است که از شاخصه‌های اصلی مورد نظر در این طرح به شمار می‌رود.

مشاور فدراسیون فوتبال در امور مسوولیت‌های اجتماعی و بازی جوانمردانه گفت:امیدواریم اجرای این طرح که در هفته‌های پایانی لیگ فصل جاری آغاز می‌شود با گذشت زمان تاثیرات قابل توجه و چشمگیری در بهبود شرایط فرهنگی فوتبال کشور داشته باشد هم‌چنین با مشارکت فعال متولیان موضوع فرهنگ در فوتبال و ورزش کشور در سال‌ها و فصل‌های آتی به بهترین شکل اجرا شود.

زمان آبادی در پایان اظهار کرد: با توجه به حساسیت بازی تیم‌های استقلال و سپاهان در هفته بیست و هفتم رقابت‌های لیگ برتر فرشید اسماعیلی به دلیل همکاری با داور و میانجیگری هم‌چنین تلاش برای رفع التهاب و به جریان افتادن بازی، رفتار جوانمردانه شایسته‌ای از خود نشان داد و در دیدار آتی تیم‌های استقلال و سپاهان از ایشان تجلیل می‌شود.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما