جوزدگی ترامپ کار دستش داد

کدخبر: 354343
اقتصاد نیوز: جان بولتون مشاور سابق امنیت ملی کاخ سفید و چهره افراطی و جنجالی جمهوری‌خواه گفت که ترامپ به علت نفوذ مقامات وزارت خارجه و افراد مخالف رفراندوم و تجزیه عراق، در سال ۲۰۱۷ تشکیل اقلیم کردستان به عنوان کشور مستقل را نپذیرفت.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا: بولتون در مصاحبه با شبکه کردی رووداو با انتقاد از عدم حمایت دولت ترامپ از کردها گفت: آمریکا سیاست موثری درباره کردها نداشته است و متأسفانه این (سیاست) ما را از بسیاری از کشورهای دیگر بویژه در اروپا متمایز نمی‌کند.  

بولتون افزود: آمریکا حداقل باید کشور کردستان، در داخل خاک عراق با محوریت کردها را به رسمیت بشناسد و ما باید سیاست راهبردی بیشتری را در کردستان دنبال کنیم زیرا نتایج آن می‌تواند بسیار مهم باشد و من فکر می‌کنم بسیار مثبت است.  

بولتون همچنین در مورد سیاست کنونی آمریکا در قبال کردها گفت: من فکر می‌کنم دولت و مطمئناً در کنگره به موضع کردها به طور کلی با نگاه همدری پیش می‌رود.  

بولتون در هفته گذشته نیز با پرداختن به سیاست‌های ترامپ درباره ناتو در مصاحبه با روزنامه آلمانی هندزبلات گفت: اگر دونالد ترامپ برای دومین بار در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شود، شاید آمریکا از پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) خارج شود.  

بولتون افزود: ممکن است مجلس نمایندگان و مجلس سنا بتوانند در صورتی که ترامپ قصد خروج از ناتو یا خروج نظامیان آمریکایی از اروپا را داشته باشد، مانع رییس جمهوری شوند، اما مقاومت قوی از سوی دمکرات‌ها و جمهوری‌خواهان اتفاق خواهد افتاد، به همین خاطر اروپایی‌ها بهتر است که با کنگره در ارتباط باشند.  

اظهارات مشاور امنیت ملی پیشین کاخ سفید پس از آن مطرح می‌شود که ترامپ پس از تکیه بر کرسی ریاست جمهوری آمریکا در انتخابات ۲۰۱۶،  توافقات، پیمان‌ها و سازمان‌های اثرگذار بین‌المللی را ترک کرده است.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما