محصول جدید سایپا معرفی شد +عکس

کدخبر: 354348
اقتصاد نیوز:کوییک S محصول جدید گروه خودروسازی سایپاست که بر پایه خودروی تیبا ۲ ساخته شده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران:امروز طی مراسمی  از محصول جدید سایپا رونمایی و تولید انبوه ۲ محصول فیس لیفت این گروه خودروسازی آغاز شد.

کوییک S محصول جدید گروه خودروسازی سایپاست که بر پایه خودروی تیبا ۲ و در اصل پروژه x۲۰۰ سایپا ساخته شده است.

کوییک S نسخه فیس لیفت شده کوییک معمولی است که با نام کوییک ۹۹ هم شناخته می‌شود. این خودرو به این دلیل به نام کوییک ۹۹ نامیده می‌شد که قرار بود در سال ۹۹ رونمایی شود و سایپا شروع به پیش فروش این خودرو کرده است.

کوییک S، محصول جدید سایپا معرفی شد

می‌توان گفت که عمده‌ی تغییراتی که در کوییک s می‌بینیم در بحث ظاهری و داخل کابین است. در بیرون خودرو پلتفرم اصلی خودرو حفظ شده است؛ چیزی که از یک خودروی فیس لیفت انتظار می‌رود. سپر جلو کمی تغییر کرده است و جلو پنجره نیز در نتیجه‌ی تغییر سپر به روز شده و جلوه‌ی جذاب تری به خودرو داده است.

در نمای کناری خودرو تغییر خاصی دیده نمی‌شود، اما در نمای عقب خودرو مشاهده می‌کنیم که گرافیک چراغ‌های عقب تغییر کرده و به همراه سپر عقب نمایی جدید به خودروی کوییک بخشیده است. باید گفت کوییک s به عنوان خودرویی بر پایه تیبا ۲، فیس لیفت بسیار خوبی ارزیابی می‌شود که توانسته با پذیرفتن تغییرات جزئی، تغییر زیادی در ظاهر خودرو ایجاد کند.

کوییک S، محصول جدید سایپا معرفی شد

بخش فنی، مثل همیشه بدون تغییر

کوییک S در بخش مشخصات فنی کاملا شبیه ساینا S است و همان موتور مشترک تمامی خودرو‌های سری ایکس ۲۰۰ یعنی تیبا، ساینا و کوییک معمولی زیر کاپوت کوییک S جا خوش کرده است. روی این خودرو موتور موسوم به M۱۵ وجود دارد که با ۱۵۰۰ سی سی حجم، ۸۷ اسب بخار قدرت و ۱۲۸ نیوتون متر گشتاور را از طریق گیربکس دستی ۵ سرعته به چرخ‌های جلو می‌رساند.

سایپا اعلام کرده که ممکن است روی این خودرو از گیربکس اتوماتیک هم استفاده کند. گیربکسی که دیگر CVT نیست و اتوماتیک AT است. باید دید در بازار چه اتفاقی برای کوییک s می‌افتد و در نتیجه‌ی آن سایپا چه تصمیمی می‌گیرد. اما می‌توان گفت هر تصمیمی که در رابطه با ساینا s گرفته شود روی کوییک s نیز قابل اجرا خواهد بود.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما