ماموریت اصلی جانشین هوک علیه ایران

کدخبر: 354376
به نظر می رسد کناره گیری برایان هوک به دلیل ناکامی در تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران باشد اما جانشین او چه ماموریتی دارد:ادامه راه یا اسنپ بک؟

 

هادی خسروشاهین روزنامه نگار در کانال تلگرامی مطالعات ایران نوشت:

برایان هوک نماینده دولت آمریکا در امور ایران در هفته های اخیر تلاش بسیار زیادی برای جلب نظر اعضای دائم و غیر دائم شورای امنیت برای به تصویب رساندن قطعنامه پیشنهادی آمریکا در ارتباط با تمدید ممنوعیت فروش تسلیحات به ایران انجام داد.این پیشنهاد واشنگتن قرار است در جلسه هفته آینده شورای امنیت به رای گذاشته شود.

پس می توان مهمترین دلیل استعفای غیر منتظره هوک را به ناکام ماندن تلاش هایش در همین زمینه مرتبط دانست.به عبارت بهتر او در مذاکرات فشرده هفته های اخیر نتوانسته نظر همه اعضای غیر دائم شورا را جلب کند  و همچنین احتمال  وتوی چین و روسیه نیز در روزهای اخیر بالا گرفته است.

در این مطلب ماموریت الیوت ابرامز جایگزین هوک و از بازهای جمهوریخواه استارت پروژه اسنپ بک یا بازگرداندن قطعنامه ها و تحریم های سابق شورای امنیت حداقل تا پایان آگوست و حداکثر تا ماه سپتامبر عنوان شده است.دلیل جایگزینی او با هوک نیز  هنر مذاکره بیشتر این  دیپلمات کهنه کار آمریکا به نظر می رسد.مقام های آمریکایی عقیده دارند ابرامز بااین ویژگی می تواند حتی کشورهای اروپایی را با این پروژه واشنگتن همراه کند.

 

 

تیتر یک
  • نیم‌قرن با اقتصاد ایران؛ ۱۳ اسفند

    اقتصادنیوز : مهم‌ترین سرتیترهای صفحه‌های اقتصادی مطبوعات ۱۳ اسفند در ابتدای هر دهه در نیم قرن گذشته از این قرار بوده…

از دست ندهید
بلیط هواپیما