کدخبر: ۳۵۴۷۲۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

یک علامت تازه کرونا که هنوز به ایران نرسیده است

اقتصادنیوز :متخصصان آمریکایی پس از بررسی یک بیمار ۶۲ ساله سکسکه را به عنوان علامت جدید ویروس کرونا اعلام کردند.

به گزارش اقتصادنیوز  به نقل از نورنیوز، مردی ۶۲ ساله در شیکاگو بدون هیچ علامتی پس از ۴ روز سکسکه مداوم، کرونا مثبت تشخیص داده شد. این بیمار که به گفته پزشکان دچار کاهش وزن شدید شده بود پس از تحمل سکسکه طولانی به بیمارستان مراجعه کرد که با انجام آزمایش، ابتلای او به ویروس کرونا تایید شد. گرچه این مرد به دیابت مبتلاست، اما هیچ اثری از تب یا التهاب گلو در او دیده نشده بود. 

سکسکه یک وضعیت غیرارادی است و می‌تواند توسط غذاهای خاصی که می‌خوریم برانگیخته شود، احساسات شدید مانند هیجان یا استرس تاثیر زیادی در ایجاد سکسکه دارند. پزشکان هنگام مراجعه این مرد به بیمارستان با بررسی علائم حیاتی‌اش تب او را ۳۷ درجه سانتیگراد و ضربان قلبش را ۹۶ اعلام کردند، سپس آن‌ها با انجام اسکن متوجه غیرعادی بودن وضعیت ریه او شدند.

این امر سبب شد تا آن‌ها برای حصول اطمینان بیشتر اقدام به انجام آزمایش کرونا کنند که براساس آن مشخص شد این فرد به این ویروس مبتلا شده است. تاکنون علائم رایج کووید ۱۹ تب، سرفه، درد بدن، از دست دادن حس بویایی و چشایی بوده که به تازگی هم به این لیست اضافه شده است و حالا با این مورد جدید، متخصصان اعلام کردند سکسکه غیرعادی و مداوم هم می‌تواند از علائم ابتلا به ویروس کرونا باشد. 

این یافته‌ها نشان می‌دهد ویروس کرونا بسیار پیچیده‌تر از آن است که قابل پیش بینی باشد، بنابراین لزوم رعایت اصول بهداشتی مانند استفاده از ماسک و شستن مرتب دست‌ها و حفظ فاصله اجتماعی هر چه بیشتر احساس می‌شود.

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند