توضیحات ارتش لبنان درباره خبر وجود تونل در محل انفجار بیروت

کدخبر: 354913
اقتصادنیوز: ارتش لبنان شایعات منتشر شده پیرامون وجود تونل‌های زیرزمینی مشکوک در محل انفجار اسکله بیروت را رد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرناارتش لبنان در بیانیه‌ای در صفحه فیسبوک خود اعلام کرد: شایعات منتشر شده درباره این موضوع به شدت رد می‌شود.

در ادامه این بیانیه آمده است: به اطلاع می‌رسد که ساختمان سیلوی گندم در بندر بیروت دارای یک بخش اداری در زیر زمین است که دسترسی به اتاق عملیات سیلو از طریق یک راه زیرزمینی شرقی-غربی امکان پذیر است.

براساس این بیانیه "کارمندان در اتاق عملیات که سامانه‌های مربوط به بالابرهای سیلو و سازو کار انتقال حبوبات از کشتی‌ها در آن مستقر است، ۲۴ ساعته مشغول فعالیت هستند.

فرماندهی ارتش لبنان از رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی خواست از انتشار شایعات و اطلاعات نادرست و مغرضانه خودداری کرده و اطلاعات خود را از مراجع ذیصلاح  دریافت کنند.

ارتش لبنان همچنین ادعای برخی منابع مبنی بر حمله نیروهای نظامی به معترضان با گلوله مشقی را تکذیب کرده و گفته است، نیروهای ارتش تلاش می‌کنند با معترضان به صورت مسالمت‌آمیز رفتار کنند.

پیشتر شبکه "ال بی سی" لبنان مدعی شده بود که نیروهای امنیتی به طور گسترده از گلوله‌های مشقی استفاده کرده است.

بیروت پایتخت لبنان شنبه شب با به خیابان آمدن هزاران تن در اعتراض به آنچه ناکارآمدی دولتمردان در حادثه انفجار اخیر این شهر بندری عنوان شده بود، شاهد ناآرامی گسترده به همراه درگیری میان نیروهای امنیتی و معترضان، دستگیری و مصدومیت دهها تن بود.

 

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از آخرین تحولات بازار سهام پایتخت

    اقتصادنیوز: امروز ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ در دومین روز هفته شاخص بورس باز هم نزول کرد و قیمت سهام اغلب شرکت‌ها کاهش یافت.

از دست ندهید
بلیط هواپیما