ادعاهای جدید وزیر جنگ اسرائیل علیه ایران و حزب‌الله

کدخبر: 355026
اقتصادنیوز: وزیر جنگ اسرائیل نسبت به پیامدهای خطرناک هر گونه جنگ دیگری میان این رژیم و حزب الله لبنان هشدار داد و ادعاهای بی اساسی علیه این حزب و ایران مطرح کرد.

به گزارش اقتصاد‌نیوز به نقل از شفقنا به نقل از بخش عربی خبرگزاری «اسپوتینک» روسیه، «بنی گانتس»، وزیر جنگ اسرائیل امروز (دوشنبه) ضمن هشدار نسبت به پیامدهای خطرناک هر گونه جنگ دیگری میان این رژیم و حزب الله لبنان، مدعی شد که از ورود به یک نبرد دیگر در لبنان اگر بر آنها تحمیل شود، تردید نخواهند کرد.

بنا بر گزارش  پایگاه خبری اسرائیلی کان، گانتس در جلسه کمیسیون روابط خارجی و امنیت پارلمان این رژیم (کنست) در رابطه با «سید حسن نصرالله»، دبیرکل حزب الله لبنان و انفجار خونین سه شنبه هفته گذشته در بندرگاه شهر بیروت، پایتخت این کشور که تاکنون نزدیک به ۱۶۰کشته و بیش از شش هزار زخمی بر جای گذاشته، ادعا کرد: نصرالله یک مصیبت برای لبنان به شمار می آید همان گونه که در انفجار اخیر بندرگاه بیروت مشاهده کردیم.

وزیر جنگ رژیم اسرائیل در این باره همچنین مدعی شد: انفجار لبنان می توانست بدتر باشد چرا که حزب الله در منازل غیر نظامیان، موارد منفجره نگهداری می کند؛ وجود منازلی در لبنان که در آنها یک اتاق برای مهمانان و یک اتاق دیگر برای موشک باشد، باعث خواهد شد جامعه لبنان هزینه هنگفتی پرداخت کند.

گانتس در ادامه نیز به فرافکنی علیه ایران پرداخت جایی که ادعا کرد: ایران تمایل دارد یک جبهه تروریستی در سوریه باز کند و ما باید از این کار جلوگیری کنیم؛ ما به صورت همه جانبه علیه تثبیت نیروهای ایرانی در سوریه و اماکن دیگری فعالیت می کنیم؛ وضعیت خاور میانه بی ثبات است و از یک دهه پیش تاکنون شاهد بی ثباتی در منطقه هستیم.

وزیر جنگ اسرائیل در این باره افزود: همه قدرت های بزرگ در این جا دارای منافع هستند و اسرائیل باید از روابط خود با کشورهای منطقه و قدرت های بزرگ محافظت کند، از عدم ورود به یک گرداب در این دوره شاهد بی ثباتی اطمینان یابیم و با ثبات و قدرتمند باقی بمانیم؛ باید به همراه کشورهای جهان برای آسیب زدن به ایران و تاثیرگذاری در رویدادهای داخلی آن تلاش کنیم.

گانتس در پایان نیز مدعی شد: ایران همچنان خواهان دستیابی به سلاح هسته ای است و در بسیاری از کشورهای منطقه و جهان نیز گروه های نیابتی دارد؛ ما نباید این خطر را نادیده بگیریم؛ ادامه فشار بر ایران و تدابیر قاطع برای تداوم اعمال تحریم علیه آن، عالی ترین هدف ما است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما