ادعای جنجالی پیشگوی آمریکایی: ترامپ مسالمت آمیز از کاخ سفید نمی رود

کدخبر: 355412
اقتصاد نیوز : پیشگوی آمریکایی که اکثر نتایج انتخابات آمریکا را درست پیش بینی کرده می گوید:ترامپ مسالمت امیز کاخ سفید را ترک نخواهد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز، آلن لیچمن مورخ آمریکایی که نتایج تمامی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را به درستی پیش بینی کرده، درباره انتخابات ۲۰۲۰ گفت که  نتایج این انتخابات می تواند با مداخله عوامل خارجی به نفع ترامپ تغییر یابد.

آلن لیچمن به تازگی در مدلی پیش بینی کرده بود که ترامپ از جو بایدن شکست خواهد خورد.

او در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی ان ان گفت: بنابر مدل وی که ۱۳ مولفه کلیدی را برای پیروزی نامزد ریاست جمهوری آمریکا می سنجد، تاکنون ترامپ هفت کلید منفی دارد.

به گفته این مورخ آمریکایی ترامپ که تا سال ۲۰۱۹ میلادی و بنابر ظرفیت اقتصادی بر مرکب پیروزی سوار بود، در آن زمان از ۱۳ کلید این مدل چهار کلید منفی داشت که اکنون به هفت کلید منفی رسیده است.

وی که  در مهر ماه  سال ۱۳۹۵ پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا را پیش بینی  کرده بود، این بار عدم پیروزی وی را بنابر همین مدل پیش بینی کرد.

این مورخ آمریکایی اعتقاد دارد: دو کلید از ۱۳ کلید این مدل مربوط به اقتصاد کوتاه مدت و بلندمدت می شود که عملکرد ترامپ طی این مدت منفی بوده و از سویی دیگر او با اعتراض های دامنه دار اجتماعی در آمریکا دست به گریبان بوده که مدیریت درستی نداشته است، بنابراین وی از چهار کلید منفی به هفت کلید منفی رسیده که موید آن است که نمی تواند برنده انتخابات پیش رو آمریکا باشد.

مداخله خارجی به نفع ترامپ است

لیچمن که کارشناس در امور تاریخی آمریکا نیز است در پاسخ به مداخله عوامل خارجی در انتخابات پیش روی آمریکا به سی ان ان گفت: البته پیش گویی بنابر این مدل می تواند با مداخله عوامل خارجی همچون مداخله روسیه درانتخابات ۲۰۲۰ آمریکا تغییر کند و نتیجه آن به نفع دونالد ترامپ تمام شود.

وی درباره اشکال مدل خود که مداخله عوامل خارجی را شامل نمی شود گفت: ضابطه هر مدلی در نهایت می تواند با یک عامل بیرونی برهم بریزد، البته که روس ها بازگشته اند و از گذشته (انتخابات ۲۰۱۶) درس آموخته اند.

سرکوب  رای دهندگان و تسخیر آرا

لیچمن از دیگر مواردی خارج از مدل ۱۳ کلیدی خود را سرکوب و تسخیر آرا  رای دهندگان آمریکایی دانست و گفت:حزب جمهوریخواه بیشتر به رای دهندگان سفیدپوست متکی است و آنها نمی توانند چنین رای دهندگانی را بوجود آورند، پس تلاش می کنند به نحوی آرا رای دهندگان  دموکرات ها را حتی با مداخله در صندوق های رای مال خود کنند و این کاری است که دقیقا ترامپ انجام می دهد.

 

دونالد+ترامپ

ترامپ با جنجال از کاخ سفید خواهد رفت

او پیش بینی کرد ترامپ در صورت شکست از بایدن کاخ سفید را  بطور مسالمت آمیزی کاخ سفید را ترک نکند.

به گفته این مورخ، ترامپ در صورت شکست نتیجه انتخابات را «متقلبانه» خواهد خواند اما اقدام به تحریک و تجمع گروه های سفیدپوست نژادپرست که مسلح هستند نخواهد کرد.

گروه سفید پوست نژاد پرست همواره گروه ها سلاح گرم همراه دارند.لیچمن احتمال می دهد ترامپ تا این اندازه نرود اما مدعی می شود برنده واقعی انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا او بوده است.

لیچمن از سال ۱۹۸۴ میلادی بدین سو نتایج تمامی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را به درستی پیش بینی کرده به جز نتیجه انتخابات ۲۰۰۰ میلادی که وی در آن «آلبرت الگور» را برنده آن انتخابات دانسته بود.ال گور در ان دوره در یک شمارش آرا جنجالی به «جرج دبلیو بوش» نتیجه انتخابات را واگذار کرد.

انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰، پنجاه و نهمین انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا خواهد بود که قرار است در ۳  نوامبر(۱۳ آبان ۱۳۹۹) برگزار شود.

 

تیتر یک
  • گزارش تحلیلی اقتصادنیوز از آخرین آمار کرونا در ایران

    اقتصادنیوز: آمارهای کرونایی کشور در روز ۲۲ فروردین۱۴۰۰ سه رکورد را به ثبت رساند که مهمترین بخش آن نشان از جهش کم…

از دست ندهید
بلیط هواپیما